تغییرات موتوری تیبا و ساینا توسط مگا موتور برای کاهش مصرف سوخت

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

بابک حجری، معاون تحقیق و توسعه مگاموتور با اشاره به لزوم رعایت استانداردهای 85 گانه صنعت خودروسازی، اعلام کرد که با تکیه بر دانش و توان متخصصان داخلی، موتور خودروهای "ساینا" و "کوییک" از محصولات شرکت خودروسازی سایپا را در شرکت مگاموتور به دریچه گاز برقی مجهز شده و استاندارد آلایندگی آنان نیز به یورو ۵ ارتقا پیدا کرده است.

به گزارش خودروبانک و به نقل از نود اقتصادی، معاون تحقیق و توسعه شرکت مگاموتور اعلام کرد که همزمان با اجرای استانداردهای ۸۵ گانه در محصولات خانواده ساینا و کوییک، اقدامات اساسی برای ارتقا و بروزرسانی موتور M15 انجام شده است و برای اینکه بتوان از نسل جدید سیستم‌ های کنترل الکترونیک موتور استفاده کرد، لازم بود موتور به جای دریچه گاز مکانیکی و استپر موتور، به سیستم دریچه گاز الکترونیکی مجهز شود که این اقدام انجام شد و استانداردهای این موتور به یورو 5 ارتقا پیدا کرد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران