افزایش 4 برابری قیمت لاستیک سنگین در ماه های اخیر

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

روز گذشته احمد كریمی، دبیر كانون انجمن ‌های صنفی كامیون ‌داران اعلام کرد که با توجه به مشكلات ارزی بوجود آمده، دولت از ماه‌ های قبل تصمیم گرفته تا ارز مربوط به واردات لاستیک را از دولتی به نیمایی تغییر دهد و این شرایط برای واردات مواد اولیه تولید هم صدق می کند، حال چنین اقدامی از سوی دولت باعث شده تا عملا شاهد افزایش 5 برابری هزینه لاستیک باشیم و تاثیر خود را بر روی بازار هم گذاشته است.

در حال حاضر اگر تصمیم به خرید یک حلقه لاستیک برای خودروهای سنگین وزن داشته باشید، قیمت این کالا در هفته های اخیر به چیزی حدود 16 میلیون تومان و یا بیشتر افزایش پیدا کرده است، درحالی که سال گذشته همین کالا در بازار به قیمت 4 میلیون تومانی فروخته می شد و می توانیم شاهد افزایش عجیب و بسیار شدید قیمت لاستیک وسایل نقلیه سنگین وزن در بازار باشیم.

این افزایش قیمت در برخی خودروهای سنگین بسیار بیشتر بوده است، همچون اتوبوس و یا كامیون ‌های حمل فرآورده‌ های نفتی و همچنین کامیون های حمل كالاهای پرخطر كه باید از لاستیک های باکیفیت تری استفاده کنند و تاثیر این افزایش قیمت ها بر روی لاستیک وسایل نقلیه مذکور بسیار بیشتر بوده است.

قیمت لاستیک وسایل نقلیه سنگین تا 26 میلیون تومان هم رسیده است، درحالی که سال گذشته قیمت این کالا کمتر از 7 میلیون تومان بود و افزایش سرسام آور هزینه هرحلقه لاستیک وسایل نقلیه سنگین وزن مشکلات زیادی را بوجود آورده است که باید برای آن فکری شود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران