خودرو بزودی گران‌تر می‌شود؛ مجوز افزایش قیمت خودرو پاییزی برای خودروسازان صادر شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

نابسامانی بازار خودرو در طول 2 سال اخیر و همچنین وخامت آن در اوایل امسال، باعث شد تا سازمان ها و نهادهای مختلف دولتی با تشکیل کمیته خودرو به مشکلات این صنعت رسیدگی کرده و از افزایش بی حد و مرز قیمت ها در بازار جلوگیری کنند.

با این حال، تصمیمات کمیته خودرو و در راس آن شورای رقابت باعث شده نه تنها دردی از بازار خودرو دوا نشود، بلکه خودروسازان بیش از پیش به خواسته های خود برسند و این وسط مصرف کننده واقعی است که ضررهایش را متحمل می شود.

قیمت خودرو بازهم افزایش می‌یابد

همانطور که در جریان هستید، مصوبه شورای رقابت برای بازنگری فصلی قیمت ها، یک اقدام عجیب و بحث برانگیز است که به شرکت های خودروسازی این اجازه را می دهد تا هر 3 ماه یکبار و باتوجه به قیمت مواد اولیه و تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی، قیمت محصولات خود را افزایش دهد.

حال برای سه ماهه سوم سال جاری، رضا شیوا رئیس شورای رقابت رسما اعلام کرد که براساس مصوبه اردیبهشت ماه 99، شرکت های خودروسازی می توانند حداکثر تا سقف نرخ تورم بخشی اعلام شده از سوی بانک مرکزی، اقدام به افزایش قیمت محصولات خود در سه ماهه سوم امسال کنند.

پیش از این یکبار در اردیبهشت ماه امسال و سپس مردادماه امسال، مجوز افزایش قیمت برای خودروسازان صادر شد و حال با گذشت 3 ماه از آخرین مجوز صادر شده برای افزایش قیمت، خودروسازان مجوز افزایش قیمت محصولات خود برای 3 ماهه سوم 99 را هم دریافت کرده اند و می ماند مجوز افزایش قیمت در دی ماه امسال تا پرونده آن در سال 99 بسته شده و پرونده جدیدی در سال 1400 برای تداوم افزایش قیمت شرکتی خودروسازان گشوده شود.

نظرات
 
 
 
Moein 1399/8/6
به امید نابودی این صنعت خراب و تموم شدن این اخبار بدتر از فحش!
پیام 1399/8/6
ملت بدوین بخرین .... خلایق هر چه لایق

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران