فتل: راننده‌ها انسان هستند نه شیء

عکس نویسنده
رضا کروئی
نویسنده

سباستین فتل که منتظر نتایج تحقیقات فیا در خصوص آتش سوزی خودروی رومن گروژان است، می‌گوید که این یک یادآوری است در خصوص انسان بودن رانندگان، آنها شیء نیستند.

گروژان بسیار خوش شانس بود که در حادثه آتش سوزی در دور آغازین گرندپری هفته گذشته بحرین تقریبا آسیبی ندید.

راننده هاس، VF-20 با برخورد به گاردریل کناری پیست به داخل آن نفوذ کرد و بلافاصله شعله‌ور شد.

این فرانسوی تنها دچار سوختگی مختصری در نواحی روی دستانش و مچ پایش شد.

فیا تحقیقاتی را درباره این تصادف آغاز کرده است و رانندگان نیز خواهان این هستند که توضیح داده شود که چرا تصاویر این برخورد به هنگام توقف مسابقه تا شروع مجدد بارها برای آنها تکرار شده است.

سباستین فتل در صحبت با جی پی فنس، گفت:

من فکر می‌کنم ما باید به این واقعیت احترام بگذاریم که تحقیقات بسیار دقیق انجام خواهد شد و گاهی اوقات، شما بطور کلی پاسخ خواهید گرفت.

عجله‌ای در این مورد نیست و ناامید هم نیستیم. فکر می‌کنم احتمالا روز یکشنبه نشان داد که ما در دو سمت متفاوت میز نشسته‌ایم.

ما کسانی هستیم که داخل خودرو نسشته‌ایم و در معرض خطرات و محدودیتها و موارد دیگر هستیم و هرکسی که تماشا می‌کند گاهی این انتقاد را دارد که خطری نیست، به اندازه کافی هیجان انگیز نیست اما خطر همیشه وجود دارد.

خوب است که می‌بینیم بطور مستمر تلاشی صورت می‌گیرد و احتمال جدی گرفتن این حوادث برای تلاش در جهت بهبود است.

این یادآور این واقعیت است، البته امیدوارم، که برای طرف مقابل، ما که در ماشین هستیم، شیء نیستیم، ما هم انسان هستیم.

آتش سوزی خودروی هاس گرندپری بحرین 2020
این راننده آلمانی هم سو با دنیل ریکاردو، از تصمیم تکرار صحنه تصادف انتقاد کرد حتی هنگامیکه در تصاویر نشان می‌داد رومن گروژان از میان شعله‌های آتش خارج می‌ضود و تنها نیاز دارد که یک دست از سمت پزشک فرمول یک، یان رابرتز به سمت او دراز شود تا او را برای بالا آمدن از موانع کمک کند. راننده فراری اضافه کرد:

ما زندگی خود را در خطر قرار می‌دهیم اما این کاری است که ما از انجام آن لذت می‌بریم.

هنوز هم گاهی اوقات، اینجا و آنجا آرزو می‌کنم کمی بیشتر احترام گذاشته شود، بنابراین نشان دادن بارها و بارهای این حادثه روش درستی برای انجام این کار نبود.

مطمئنا همه دیدند که رومن خوب است اما این واقعیت را تغییر نمی‌دهد که بچه‌هایی هم هستند که تماشا می‌کنند.

اگر تصور کنید در آن اتوموبیل، روحی وجود می‌داشت که برای بیرون رفتن تلاش می‌کند و می‌جنگد، تماشای آن در کل چیز خوبی نبود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران