والتری بوتاس در اوج، جورج راسل اثبات توانایی و مکس ورشتپن رده سوم دور تعیین خط

جورج راسل علی رغم اینکه در رده دوم خط استارت سخیر 2020 ایستاد اما نشان داد که تواناییهای غیر قابل انکاری دارد و هم تیمی او در غیاب قهرمان 7 دوره فرمول یک جهان، لوئیس همیلتون اینبار از رده یک استارت خواهد زد و مکس ورشتپن تمام تلاش خود را بکار بست که باز هم عضو گروه پیشتاز باقی بماند.

راوند اول تعیین خط با برتری والتری بوتاس، مکس ورشتپن و جورج راسل همراه بود در حالیکه در دور اول راوند اول مرسدس‌ها در بین سه رده اول جایی نداشتند و این رده‌ها در اختیار ورشتپن، سرجیو پرز و دنیل ریکاردو بود.

اما کسانی که نتوانستند به راوند دوم تعیین خط راه پیدا کنند، کوین مگنوسن از هاس، نیکولاس لطیفی از ویلیامز، آیتکین از ویلیامز، کیمی رایکونن از آلفارومئو و فیتیپالدی از هاس بودند که به ترتیب از رده‌های 16 تا 20 فردا، گرندپری سخیر 2020 را استارت خواهند زد. البته جریمه‌هایی نیز برای تعویض موتور هست که شاید این رده‌ها کمی تغییر نماید البته بعید به نظر می‌رسد فیتیپالدی که رده آخر را دارد و موتور هم تعویض کرده است از بیستم به رده بالاتری دست یابد.

راوند دوم تعیین خط با برتری پرز در دور اول آغاز شد و بوتاس و ساینز و راسل در رده‌های بعدی ایستادند. اما نکته جالب برتری فراری در مقابل ردبول و تفاوت دو خودروی فراری بود که لکلرک در رده 6 ایستاد و فتل در رده 13. ردبولها هم در رده 7 و 8.

دور دوم راوند دوم با نوریس آغاز شد. گویا غیر ازمرسدسها سایرین با سافت مسابقه فردا را استارت خواهند زد و تنها این دو با مدیوم خواهند بود. البته فتل و لکلرک در دور اول با مدیوم زمان ثبت کرده بودند. نتیجه غیر قابل پیش بینی بود. مکس ورشتپن رده اول، سرجیو پرز دوم، والتری بوتاس سوم و کارلوس ساینز، جورج راسل و چارلز لکلرک رده‌های بعدی بودند. آلبون حذف شد و شاید باز هم به در خروج از ردبول نزدیگتر.

اما استبان اوکون با رنو، آلکس آلبون با ردبول، سباستین فتل با فراری، آنتونیو جیوویناتزی با آلفارومئو و لندو نوریس با مک‌لارن کسانی بودند که رده‌های 11 تا 15 را در خط استارت فردا به خود اختصاص دادند و به راوند سوم راه پیدا نکردند. به احتمال خیلی زیاد جایگاه سباستین فتل بخاطر تعمیر موتور تغییر خواهد کرد و به او جریمه تعلق خواهد گرفت.

جورج راسل راننده مرسدس در گرندپری سخیر 2020
در راوند سوم هیجان در اوج بود. همه منتظر بودند تا ببینند که چه کسی در غیاب پسر سریع، لوئیس همیلتون که بخاطر ابتلا به کووید 19 گرندپری این آخر هفته در سخیر بحرین را از دست داد، موفق به کسب خط اول استارت خواهد شد.

مرسدس‌ها با لاستیک سافت زودتر از همه وارد پیست شدند و جورج جوان بعد از بوتاس دور می‌زد. دور اول اوج هیجان و همه در انتظار یک نتیجه پیش بینی نشده.

مکس ورشتپن رده نخست و لکلرک با فراری رده دوم و مرسدس‌ها با بوتاس و راسل سوم و چهارم ایستادند و پرز بعد از خروج آنها شروع به ثبت زمان کرد و پشت او استرول این کار را انحام داد و پرز جایگاه جورج راسل در رده چهارم را ربود اما استرول هشتم ایستاد.

دور دوم هیجان بالاتر و رقابت جذابتر. گویا نبودن همیلتون انرژی مضاعفی به همه راننده‌های دیگر تزریق کرده است.

بوتاس و راسل از غیاب همه استفاده کردند و دوباره به پیست برگشتند تا دور سریعی را به هنگام نبودن ترافیک انجام دهند.

یک دور عالی از بوتاس با 53:377 ثانیه و راسل یا 0.142 کندتر از او در رده دوم، آیا همه چیز تمام شد؟ این باقیمانده از دور اول بود که مرسدس‌ها ثبت کردند و در اوج به پیت برگشتند تا دو رده اول همچنان در اختیار آنها باشد.

مرسدس‌ها در صدر راوند سوم تعیین خط
بالاخره انتظار به سر رسید و به پیست برگشتند اما لکلرک خودروی خود را ترک کرد.

بوتاس توانست پول را از آن خود کند و راسل رده دوم و مکس در رده سوم، لکلرک رده چهارم ماند و از گاراژ خارج نشد پرز پنجم و استرول دهم. سایر رده‌ها به شرح زیر است:

رده بندی خط استارت سخیر 2020

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران