آزادسازی قیمت خودرو نارضایتی عمومی ایجاد می کند

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

روح الله ایزدخواه عضو کمیسیون صنایع و معادن در خصوص تصمیم اخیر شورای رقابت برای آزادسازی قیمت خودرو عنوان داشت که آزادسازی قیمت خودرو یعنی قیمت کارخانه ای خودرو به یکباره به قیمت بازار برسد و این یعنی تورم آنی و ایجاد نارضایتی عمومی و افزایش آسیب های اجتماعی، کاری که در دوره های قبل نیز صورت گرفته و با ورود دستگاه های نظارتی جلوی آن گرفته شده است.

به گزارش خودروبانک و به نقل از ایلنا، رئیس کارگروه خودروی کمیسیون صنایع و معادن در ادامه درباره مدیریت بازار خودرو گفت: پیشنهاد ما عرضه خودرو در بورس و قیمت گذاری نهایی بر اساس عرضه و تقاضا توسط مشتری است.

ایزدخواه افزود: در این روش تقاضا را کنترل می کنیم و فقط مصرف کننده واقعی می تواند خودرو بخرد. همچنین روی فروش نیز مالیات وضع می شود و این مالیات تنظیمی جلوی مالیات مکرر را می گیرد. جرئیات این طرح طی هفته آینده به صحن مجلس ارائه خواهد شد.

وی در پایان تصریح کرد: ما با روش وزارت صمت در آزادسازی قیمت خودرو مخالفیم و سازمان بازرسی نیز حق ورود به این موضوع را داشته است. شکایات زیادی به دست ما می رسد که این روش عادلانه نیست و باید جلوی آن گرفته شود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران