تولید اولین کراس اوور سایپا آغاز شد؛ آریا روی خط تولید

سایپا آریا در مرداد ۹۹ رونمایی شد و حال در کمتر از ۶ ماه وارد خط تولید سایپا شده و فرایند مونتاژ اولیه را تجربه می‌کند. تقریباً می توان گفت که سایپا با توجه به فاصله بسیار کم از معرفی تا شروع تولید، رکوردی را ثبت کرده، این در حالی است که بسیاری از خودرو ها حتی 2 سال پس از معرفی روی خط تولید نرفته بودند.

سایپا آریا

سایپا آریا جزو خانواده SP100 است و ساخت اتاق این خودرو شروع شده است. فرایند ساخت این خودرو مشابه سایپا شاهین است و با توجه به تولید هر دو خودرو روی مگاپلتفرم SP100، قسمت های بسیاری از این دو خودرو مشابه یکدیگر هستند و همین موضوع باعث تسریع در روند تولید آریا شده است.

سایپا آریا اولین کراس اوور روی مگاپلتفرم ملی توید شده و 26 دستگاه از این خودرو روی خط تولدی رفته تا مراحل اولیه و آزمایشی تولید انجام شود. اینطورکه سایپا اعلام کرده، آریا از نیمه نخست سال آینده به صورت انبوه تولید و عرضه می شود.

کراس اوور آریا

سایپا آریا در سگمنت C قرار می گیرد و جزو کراس های جمع و جور شهری است. کامل ترین نمونه سایپا آریا تجهیزاتی مثل سیستم تهویه مطبوع خودکار، تریم داخلی چرم، فرمان کمکی برقی، سانروف، نمایشگر لمسی، دوربین و سنسور پارک عقب، سنسور نور، چراغ روشنایی روز، کنترل باد لاستیک ها، رینگ آلومینیومی، دو کیسه هوا، ترمز ABS ، EBD و BAS، ساختار BCM، استارت دکمه‌ای، آینه برقی، سامانه ورود بدون کلید را دارد.

نظرات
 
 
 
مهراد 1399/11/26
در مورد موتورش هم بنویسین لطفا
توربوشارژ هشت سوپاپ (با آپشن دیوار برای کوبیدن سر خریدار...)
  • راشن حسینی 1399/12/12
    این ماشین یک کراس اوورواقعی نیست بین هاچبک وکراس اوور هستش موتورش برای این ماشین خیلی مناسبه جای تخریب اگریک باریک اقدام مفیدانجام میدن خودروسازهاحمایت کنیم

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران