شایعه مرگ ایلان ماسک در توئیتر، ترفندی برای کاهش سهام تسلا

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

روز گذشته شایعه مرگ ایلان ماسک در توئیتر منتشر شد و هشتگ #RIPElon نیز به ترند توییتر تبدیل شد. براساس این شایعه، ادعا می‌شد که ایلان ماسک روز پنجم مارس بر اثر انفجار در کارخانه باتری خودروهای الکتریکی درگذشته است. منابع مختلفی از جمله رویترز و فاکس نیوز به این خبر انتساب داده می‌شد که البته چنین خبری حقیقت نداشت.

این خبر توسط یکی از بنگاه‌های ویروسی به نام Snopes در فضای توییتر منتشر شد که هدف آن، کاهش ارزش سهام تسلا بوده است. این ترفند به خوبی پاسخ داد و انتشار شایعه مرگ ایلان ماسک موجب کاهش شش درصدی ارزش سهام تسلا شد.

نکته جالب در مورد این خبر، فعالیت همزمان ایلان ماسک در توییتر همزمان با ترند شدن هشتگ #RIPElon بود. در حالی که سایر کاربران توییتر در واکنش به این خبر اظهار شادمانی یا تاسف می‌کردند، ایلان ماسک در حال بررسی توییت‌های مربوط به موشک استارشیپ بود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران