چانگان CS35‌ جدید در ایران رویت شد، احتمال بازگشت شریک چینی سایپا

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

چانگان CS35 یکی از محصولاتی بود که در سال‌های میانی دهه نود خورشیدی براساس همکاری مشترک چانگان و سایپا به بازار کشورمان عرضه شد. این کراس‌اوور شهری که با همکاری فورد توسعه یافته، به سرعت در بازار کشورمان محبوب شد و با وجود بازاریابی ضعیف و مونتاژ کم‌تعداد سایپا، توانست رقبای خود همچون ام وی ام X22 و جک S3 را به چالش بکشد.

پس از اعمال تحریم‌های بین‌المللی علیه صنعت خودروسازی و کوچ شرکای چینی خودروسازان از ایران، تولید چانگان CS35 نیز دچار وقفه شد و دیگر شاهد عرضه این خودرو به بازار نبودیم. سایر برنامه‌های چانگان برای توسعه فعالیت خود و عرضه محصولات جدید نیز تحت تاثیر این تحریم‌ها لغو شد. حال پس از گذشت مدتی به نظر می‌رسد که چانگان CS35‌ در راه ورود به بازار است، چرا که مخاطبان خودروبانک تصاویری از این خودرو را در یک خودروبر واقع در اتوبان ساوه تهران برای ما ارسال کرده‌اند.

نکته جالب در خصوص چانگان CS35 جدید این است که نسخه پلاس این خودرو به تازگی وارد بازار چین شده و حال پس از چند هفته، شاهد عبور آن از جاده‌های کشورمان هستیم. با توجه به اینکه خودروهای تزانزیتی که از مسیر کشورمان می‌گذرند اکثرا غیرچینی هستند، به نظر نمی‌رسد چانگان CS35‌ جدید در راه کشور دیگری به جز ایران باشد و بایستی منتظر عرضه این خودرو به بازار داخلی باشیم. هنوز در مورد اینکه چه شرکتی قصد عرضه چانگان CS35‌ جدید را دارد اطلاعاتی در دسترس نیست.

نظرات
 
 
 
کیهان 1399/12/25
با این درامد و این قیمت....حالا چینی بودنش به کنار

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران