از موبایل خود به عنوان صفحه نمایشگر استفاده کنید! ایده جدید در رنو ساندرو

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

داچیا ساندرو یکی از تولیدات مشهور زیرشاخه اقتصادی رنو یعنی داچیا است که نسل اول این خودرو با نام رنو ساندرو توسط پارس خودرو در ایران به تولید می‌رسید. به تازگی نسل سوم داچیا ساندرو به بازار جهانی عرضه شده و حال نوآوری‌های این محصول جدید در حال پدیدار شدن هستند.

رنو و داچیا تمام تمرکز خود را برای ارزان‌سازی این محصول به خرج داده‌اند و یکی از این ابتکارات، حذف نمایشگر سیستم چندرسانه‌ای و استفاده از تلفن همراه مالک خودرو به جای آن است. داچیا و رنو این سیستم را مدیا کنترل نام نهاده‌اند.

بنابر گفته نیکولاس لگروس ، مدیر خط تولید داچیا که این ابتکار توسط وی خلق شده است، مدیا کنترل راهکاری اقتصادی و هوشمندانه برای حمل تلفن همراه درون خودرو است. برای داچیا ساندرو یک سیستم چند رسانه‌ای کامل در نظر گرفته شده که مالک خودرو می‌تواند با متصل کردن تلفن همراه به کابل و قرار دادن آن در جایگاه نمایشگر سیستم چندرسانه‌ای، تلفن همراه را به کنترلر دیجیتالی خودرو تبدیل کند.

مدیا کنترل

کنترل قسمت‌هایی همچون رادیو، سیستم صوتی و فرمان از طریق این سیستم صورت می‌گیرد. به بیان داچیا استفاده از این سیستم به راحتی و ارگونومی بیشتر کابین کمک کرده است. هنگامی که راننده به این سیستم نیاز نداشته باشد نیز می‌تواند تلفن همراه را از اتصال خارج کند و جایگاه در نظر گرفته شده برای تلفن همراه به صورت اتوماتیک بسته می‌شود.

داچیا برای سیستم مدیا کنترل یک برنامه سبک و کاربردی طراحی کرده است که با اتصال تلفن همراه به کابل، فعال می‌شود. این برنامه تلفن همراه را مستقیما به کامپیوتر خودرو متصل می‌کند و امکان انجام تمامی تنظیمات از طریق آن وجود دارد. واسط کاربری مدیا کنترل نیز ساده و کاربردی است و به نظر نمی‌رسد افراد در کار کردن با آن مشکلی داشته باشند. داچیا ساندرو 2021 با قیمتی در حدود 10 هزار یورو به مشتریان اروپایی عرضه شده است و اگر آن‌ها تمایل به خرید نسخه استپ وی داشته باشند، بایستی 1500 یورو بیشتر برای در اختیار گرفتن نسخه استپ وی بپردازند.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران