عجیب‌ترین اسکوتر هوندا به فروش می‌رسد؛ هوندا Motocompo، موتورسیکلتی که ندیده‌اید!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

هوندا موتوکامپو جذاب‌ترین اسکوتر دهه ۱۹۸۰ است. این وسیله نقلیه از سال ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۳ و به عنوان یک آپشن برای هوندا سیتی عرضه شد. در حالی که این مدل در آمریکای شمالی به بازار عرضه نشده بود، برخی از آن‌ها وارد آمریکا شدند. اگر به دنبال یکی از این وسایل نقلیه هستید، حالا بهترین شانس شما برای خریدن آن است.

فقط ۵۰۰ مایل (۸۰۵ کیلومتر) با این موتوکامپو طی شده که باعث می‌شود تقریبا نو باشد. ظاهر این اسکوتر خیلی زیبا و موتورش کاملا سالم به نظر می‌رسد.

این نسخه خاص به رنگ سفید شتلند رنگ‌آمیزی شده که یکی از سه رنگ ارائه شده توسط هوندا در آن دوران است. دو رنگ دیگر زرد آفتاب‌گردانی و قرمز کارائیبی هستند. این اسکوتر با قیمت ۴۷۰۰ دلار به فروش می‌رسد، که قیمت مناسبی برای یک اسکوتر کوچک نیست، اما یک نسخه کلکسیونی است که به سختی پیدا می‌شود.

هوندا از سال ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۳ کمتر از ۵۴ هزارتا از این اسکوترها را فروخت و احتمالاً فقط تعداد کمی از آن‌ها به عنوان خودروی وارداتی وارد آمریکای شمالی شده‌اند.

موتوکامپو که به عنوان یک وسیله نقلیه خاص طراحی شده و در صندوق عقب خودروهای کامپکت کوچک مثل هوندا سیتی و تودی جا می‌شود، دارای دسته فرمان و صندلی تاشونده است. تمام این‌ها درون بدنه پلاستیکی مستطیل شکل جمع می‌شوند و اسکوتر را به یک شیء جعبه‌مانند تبدیل می‌کنند که تنها ۴۶.۷ اینچ طول، ۲۱.۳ اینچ عرض و ۹.۴ اینچ ارتفاع دارد.

قدرت توسط یک موتور ۴۹ سی‌سی تک سیلندر دو-زمانه تأمین می‌شود که توان ۲.۵ اسب بخار تولید می‌کند. سرعت نهایی این اسکوتر ۴۰ کیلومتر بر ساعت است.

هوندا موتوکامپو

موتوکامپو همراه با هوندا سیتی به بازار عرضه شد. صندوق عقب این خودروی کامپکت کوچک با توجه به اندازه موتوکامپو توسعه پیدا کرد، بنابراین فقط فضای کافی برای جا دادن یک اسکوتر تاشو را ارائه می‌داد. در نتیجه هوندا سیتی با یک موتوکامپو در صندوق عقب عرضه می‌شد.

موتوکامپو به اندازه‌ای که هوندا امیدوار بود به موفقیت نرسید. پیش‌بینی اولیه هوندا این بود که ماهانه ۱۰ هزار نسخه از آن بفروشد، اما شرکت ژاپنی کمتر از ۳ هزار نسخه از آن را در ماه فروخت. اما با وجود دوران کوتاه تولید موتوکامپو طی دو سال، این اسکوتر طرفداران زیادی مخصوصا در ژاپن پیدا کرد.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران