بررسی باجاج کوت، ارزان‌ترین اتومبیل آفریقای جنوبی با ارزش خرید مبهم + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

رانندگان مبتدی اجازه مالکیت یک اتومبیل را ندارند و از نظر قانونی تنها می‌توانند مالک وسیله نقلیه‌ای با چهار چرخ باشند. این خودرو با سیستم تعویض دنده متوالی خود که مانند یک موتور سیکلت کار می‌کند (البته با کلاچ پا به جای موتور دستی) و موتور 216 سی سی، قدرت کمی تولید می‌کند و شبیه به یک دوچرخه موتوردار است.

این خودرو دارای محدودیت‌های دیگری نیز هست. باجاج مجاز به حرکت در بزرگراه است. اما حتی اگر از نظر قانونی مجاز باشد، قطعاً کسی تمایل ندارد که با آن در یک بزرگراه رانندگی کند. موتور 216 سی سی فقط 8.08 کیلووات قدرت (10.835 اسب بخار) و 18.9 نیوتن متر گشتاور (13.94 پوند فوت) تولید می‌کند که به معنای حداکثر سرعت 70 کیلومتر در ساعت (43 مایل در ساعت) است.

از آن جایی که حداکثر سرعت مجاز در بزرگراه‌ها 120 کیلومتر بر ساعت است (75 مایل در ساعت) و این خودرو فاقد هرگونه فناوری مربوط به ایمنی است، استفاده از آن در بزرگراه منطقی به نظر نمی‌رسد. به گفته سیرو د سیه‌ نا، حتی هنگام رانندگی در جاده‌های معمولی نیز، احساس امنیت نخواهید داشت.

او افزوده است که به نظر من بزرگ‌ترین نگرانی برای این خودرو، خطر واژگونی باشد. احساس می‌شود که به راحتی سرنگون خواهد شد.

با این حال، استفاده از کوت به طور کامل بد نیست.

باجاج کوت

طبق تجربه من از رانندگی با این خودرو، استفاده از آن در ترافیک‌های استاپ-استارت و جاده‌های عادی که حد مجاز سرعت در آن‌ها 60 کیلومتر در ساعت یا 37 مایل در ساعت است، مشکلی ندارد و در واقع بسیار مطلوب به نظر می‌رسد. من انتظار نداشتم که این اتفاق بیفتد، اما سرعت آن در خارج از خط به اندازه کافی بالا است، چرخ دنده‌های آن به اندازه کافی سریع اند و به سرعت 60 کیلوگرم در ساعت می‌رسد.

در حقیقت، دی سیه نا می‌گوید که واقعاً این خودرو را دوست دارد. آن چه را که به شما وعده داده است انجام می‌دهد و شما را به مکان موردنظر می‌رساند.

این خودرو با قیمت 75000 رند (5300 دلار آمریکا) آنقدر ارزان به نظر نمی‌رسد. ارزان است، اما با همین مبلغ می‌توانید یک فولکس واگن پولو یا هیوندای i10 دست دوم را نیز خریداری نمایید. مطمئناً، نگهداری از آن‌ها در جاده ها ممکن است هزینه بر باشد، اما توانایی حرکت در هر جاده‌ای را خواهند داشت.

فکر نمی‌کنم حتی یک نفر در آفریقای جنوبی باشد که این خودرو را نشناسد. این میزان علاقه به این ماشین بسیار جالب است. اما فکر نمی‌کنم بتوانم این خودرو را به عنوان یک ماشین سواری توصیه کنم. من واقعاً این کار را نمی‌کنم.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران