پژو ۲۰۵ تیون شده با قلب تپنده پورشه باکستر، ترکیب جالب آلمانی - فرانسوی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

این خودرو شاید شبیه یک پژو ۲۰۵ مسابقه‌ای به نظر برسد، اما در زیر پوست آن یک پورشه باکستر مخفی شده است.

این خودروی جذاب قرار است در یک حراجی در انگلستان به فروش برسد. این پژو ۲۰۵ روی یک پورشه باکستر ۲۰۰۰ با موتور ۲.۷ لیتری و جعبه‌دنده پنج سرعته دستی ساخته شده است. در مشخصات حراج این خودرو آمده است که موتور، سیستم تعلیق، ترمزها، فرمان و سیم‌کشی باکستر را حفظ کرده‌ است و فقط پوسته آن متعلق به پژو ۲۰۵ است.

مشخص نیست که چرا مالک این خودرو بدنه پژو را برای آن انتخاب کرده ‌است، اما نتیجه کارش به لطف رنگ زرد روشن و کیت وایدبادی چشمگیر است.

شاسی باکستر بیشتر در کابین آشکار می‌شود جایی که داشبورد، فرمان و قطعات دیگری از پورشه را می‌بینیم. البته تغییراتی روی داشبورد انجام شده تا درون بدنه پژو جا بشود.

پژو 205

هنوز مشخص نیست که استفاده از این خودرو در انگلستان قانونی است یا نه، اما حتی اگر اینطور نباشد، خودروی مسابقه‌ای خیلی خوبی به نظر می‌رسد. موتور ۲.۷ لیتری شش سیلندر تخت نسل اول باکستر توان ۲۱۷ اسب بخار تولید می‌کند، اما ممکن است این نسخه به دلیل داشتن دریچه گاز بزرگتر از یک ۹۱۱ قدرت بیشتری تولید کند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران