موضوعات داغ

معرفی آپشن‌های فنی بکار رفته در خودرو آریزو 5 جدید

عکس مطلب اول

اندک زمانی از معرفی و عرضه خودرو آریزو 5 جدید در بازار کشور چین می‌گذرد و شرکت مدیران خودرو در نظر دارد این خودرو را جایگزین آریزو 5 نسل قبل کند. آریزو 5 جدید علاوه بر تغییرات عمده در طراحی داخلی خودرو شاهد تغییرات مهمی در زمینه فنی و تکنولوژیک نیز بوده که در این مقاله معرفی خواهیم کرد.

آپشن های جدید

یکی از مهمترین تغییرات صورت گرفته در آریزو 5 جدید استفاده از ترمز دستی برقی و اتوهلد است. استفاده از ترمز دستی برقی و یا EPB علاوه بر حذف سیم‌کشی‌های مورد استفاده در سیستم ترمزدستی‌های قدیمی و تاثیر دمای هوا بر روی عملکرد ترمز دستی، سبب اتصال ترمز دستی برقی مستقیماً به ECU می‌شود و همواره قدرت ترمزدستی را در حد مطلوب نگه می‌دارد. همچنین سایر سیستم‌های کمک ترمزی خودرو مانند HSA و Auto Hold نیز فقط بر روی سیستم ترمز پارک برقی قابل نصب هستند. استفاده از ترمز دستی برقی و اتوهلد در خودرو آریزو 5 جدید سبب راحتی و آسایش راننده در مسیرهای پر ترافیک می‌شود.

آپشن های جدید آریزو 5 جدید

همانند نسل قبل، آریزو 5 جدید مجهز به ESP یا سیستم کنترل پایداری است که به عنوان یک سیستم کمکی در مواقعی که کنترل خودرو از دست راننده خارج می‌شود وارد مدار شده و با اثرگذاری بر روی گاز و ترمز و نیروی موتور به کمک راننده جهت کنترل پایداری خودرو می‌شتابد.

استفاده از فرمان برقی یا EPS در نسل جدید خودرو آریزو 5 جدید علاوه بر ایجاد راحتی رانندگی در مسیرهای طولانی و پرترافیک سبب کاهش مصرف سوخت و کاهش اتلاف قدرت موتور خودرو نیز می‌گردد.

با توجه به آپشن‌های موجود در آریزو 5 جدید که در بالا به آنان اشاره گردید، این خودرو بیش از پیش برای جوانانی که به دنبال یک خودرو با ظاهری اسپرت و متمایز و همچنین دارای آپشن‌های پیشرفته و به روز است، مناسب می‌باشد.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1400/6/7
کدووم جوونی ۵۰۰ میلیون پول بی زبونو به این آشغال چینی با تعلیق خشک و شتاب بالای ۱۲ ثانیه در عمل داره میده