معرفی آپشن‌های فنی بکار رفته در خودرو آریزو 5 جدید

اندک زمانی از معرفی و عرضه خودرو آریزو 5 جدید در بازار کشور چین می‌گذرد و شرکت مدیران خودرو در نظر دارد این خودرو را جایگزین آریزو 5 نسل قبل کند. آریزو 5 جدید علاوه بر تغییرات عمده در طراحی داخلی خودرو شاهد تغییرات مهمی در زمینه فنی و تکنولوژیک نیز بوده که در این مقاله معرفی خواهیم کرد.

آپشن های جدید

یکی از مهمترین تغییرات صورت گرفته در آریزو 5 جدید استفاده از ترمز دستی برقی و اتوهلد است. استفاده از ترمز دستی برقی و یا EPB علاوه بر حذف سیم‌کشی‌های مورد استفاده در سیستم ترمزدستی‌های قدیمی و تاثیر دمای هوا بر روی عملکرد ترمز دستی، سبب اتصال ترمز دستی برقی مستقیماً به ECU می‌شود و همواره قدرت ترمزدستی را در حد مطلوب نگه می‌دارد. همچنین سایر سیستم‌های کمک ترمزی خودرو مانند HSA و Auto Hold نیز فقط بر روی سیستم ترمز پارک برقی قابل نصب هستند. استفاده از ترمز دستی برقی و اتوهلد در خودرو آریزو 5 جدید سبب راحتی و آسایش راننده در مسیرهای پر ترافیک می‌شود.

آپشن های جدید آریزو 5 جدید

همانند نسل قبل، آریزو 5 جدید مجهز به ESP یا سیستم کنترل پایداری است که به عنوان یک سیستم کمکی در مواقعی که کنترل خودرو از دست راننده خارج می‌شود وارد مدار شده و با اثرگذاری بر روی گاز و ترمز و نیروی موتور به کمک راننده جهت کنترل پایداری خودرو می‌شتابد.

استفاده از فرمان برقی یا EPS در نسل جدید خودرو آریزو 5 جدید علاوه بر ایجاد راحتی رانندگی در مسیرهای طولانی و پرترافیک سبب کاهش مصرف سوخت و کاهش اتلاف قدرت موتور خودرو نیز می‌گردد.

با توجه به آپشن‌های موجود در آریزو 5 جدید که در بالا به آنان اشاره گردید، این خودرو بیش از پیش برای جوانانی که به دنبال یک خودرو با ظاهری اسپرت و متمایز و همچنین دارای آپشن‌های پیشرفته و به روز است، مناسب می‌باشد.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 
خودرو 1400/6/7
کدووم جوونی ۵۰۰ میلیون پول بی زبونو به این آشغال چینی با تعلیق خشک و شتاب بالای ۱۲ ثانیه در عمل داره میده

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران