مرسدس بنز کلاس G تمام برقی معرفی شد، مفهومی نه چندان جذاب!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

مرسدس بنز رسماً یک G کلاس تمام برقی را معرفی کرد، اما آن چیزی نیست که همه فکر می‌کردند.

همانطور که نامش نشان می‌دهد کانسپت مرسدس بنز EQG یک مدل تولیدی نیست، بلکه یک نمونه اولیه است. مرسدس اعلام کرد که این آفرودر برقی در سال ۲۰۲۴ عرضه خواهد شد و برخی از فناوری‌های آن از EQS قرض گرفته ‌شده است.

در اوایل سال ۲۰۱۸، هنگامی که نسل کنونی مرسدس بنز G کلاس معرفی شد، دیتر تسچه مدیرعامل سابق دایملر، در گفتگویی با آرنولد شوارتزنگر اتریشی طرفدار G کلاس، اعلام کرد که جی واگن برقی در آینده عرضه خواهد شد.

اگرچه EQG هنوز یک خودروی مفهومی است، اما مرسدس بنز اجازه انتشار اطلاعات به میزان کافی را داده تا بدانیم باید چه انتظاری از G کلاس برقی داشته باشیم.

وجود سیستم تمام چرخ محرک کاملاً بدیهی بود، اما حالا می‌دانیم که این سیستم به لطف چهار موتور برقی در کنار یک جعبه‌دنده ۲ سرعته که قابلیت‌های آفرود این مدل را بهبود می‌بخشند، در دسترس خواهد بود.

بنز EQG

با وجود اینکهEQG روی همان شاسی نردبانی نسخه دارای موتور احتراق داخلی ساخته خواهد شد، مرسدس بنز اشاره کرد که محور عقب برای نوع جدیدی از سیستم تعلیق اصلاح خواهد شد که این کار احتمالاً برای نصب موتورهای برقی عقب انجام خواهد شد.

به احتمال زیاد مهم‌ترین فناوری قرض گرفته شده از EQS باتری تولید مرسدس است که حداکثر انرژی قابل ‌استفاده ۱۰۷.۸ کیلووات ساعت دارد.

با توجه به وزن سنگین G کلاس و فقدان قابلیت‌های آیرودینامیک، احتمالاً محدوده پیمایش EQG حتی کمتر از EQC بر پایه GLC باشد، بنابراین ممکن است شاهد محدوده پیمایش کمتر از ۴۰۰ کیلومتر باشیم.

در کانسپت EQG شاهد یک G کلاس با چرخ‌های ۲۲ اینچی و تایرهای دارای دیواره‌های جانبی کوتاه، یک جلوپنجره مشکی و انواع نوارهای LED سفید که در سایر مدل‌های EQ دیده بودیم خواهیم بود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران