اولین شاسی بلند میباخ عرضه خواهد شد، کانسپت مرسدس میباخ EQS در مونیخ

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

کانسپت شاسی بلند مرسدس میباخ EQS به عنوان پیش‌نمایشی از اولین خودروی تمام برقی این برند تولیدکننده خودروهای لوکس در نمایشگاه خودرو مونیخ ۲۰۲۱ رونمایی شد.

مرسدس میباخ EQS به عنوان یک خودروی برقی نیازی به یک جلوپنجره بزرگ ندارد. دماغه دارای یک پنل بزرگ با راه‌راه‌های براق و عمودی کرومی روی یک پس‌زمینه سیاه است. تقریباً تمام بدنه یکپارچه به نظر می‌رسد، اما گلگیرها ظاهر جذاب‌تری به آن داده‌اند.

وقتی کسی به خودرو نزدیک می‌شود دستگیره‌های جمع‌شونده درها بیرون می‌آیند. درب سمت راننده به طور خودکار باز می‌شود. وقتی راننده سر جای خود نشست، می‌تواند تصمیم بگیرد که درهای عقب باز شوند یا خیر.

کانسپت میباخ EQS یک بدنه دو-رنگ با رنگ مشکی متالیک برای سقف و کاپوت و قرمز متالیک برای سایر بخش‌ها دارد. همچنین اطراف ستون‌ها با کروم احاطه شده و الگوی M این برند روی ستون B حک شده است. این خودرو دارای چرخ‌های بزرگ ۲۴ اینچی با طرح کاسه‌ای است.

مرسدس میباخ EQS

در طراحی کابین این خودروی مفهومی از قایق‌های تفریحی الهام‌ گرفته شده است. یک کنسول مرکزی در عقب به رنگ سفید با رگه‌های رُز گلد قرار دارد. سایر بخش‌ها به رنگ آبی هستند. یک جفت صندلی مجلل در عقب قرار دارند و میباخ می‌گوید که شکل دسته صندلی‌ها از میزهای با کیفیت بالا الهام گرفته شده است.

نمایشگرهای جلو تقریباً تمام عرض کابین را پوشش می‌دهند. سه نمایشگر دارای یک پوشش شیشه‌ای هستند که باعث می‌شود شبیه یک واحد کامل و تکی به نظر برسند. یک مانیتور ۱۲.۳ اینچی OLED در اختیار سرنشین جلو است. همچنین دریچه‌های هوای گرد کرومی نیز در کابین دیده می‌شوند.

نسخه تولیدی شاسی بلند EQS در سال ۲۰۲۲ وارد فاز تولید خواهد شد. نسخه میباخ بعداً عرضه خواهد شد. این شرکت به دنبال رسیدن به محدوده پیمایش ۶۰۰ کیلومتر برای این مدل است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران