موضوعات داغ

چرا قیمت بیمه بدنه پژو 206 در شرکت های بیمه مختلف متفاوت است؟

عکس مطلب اول

خودروی 206 از نمونه خودروهایی است که در کنار پراید، 405 و سمند بیشترین نرخ تصادف را به خود اختصاص داده است. شتاب بالا، بدنه نسبتا ضعیف و همه از مهم¬تر ناتوانی در کنترل خودرو در سرعت بالا از عوامل مهمی هستند که میزان تصادف و آسیب¬های وارد شده به بدنه 206 را افزایش می¬دهد. از آنجا هم که بیشتر نسل جوان این خودرو را استفاده می¬کنند و آن ها هم عاشق سرعت هستند، برای همین شاهد افزایش نرخ تصادف در بین این رانندگان هستیم. البته مسئله اصلی تصادف نیست؛ بلکه جبران خسارت وارد شده است. خسارت وارد شده به شخص روبرو را بیمه شخص ثالث پوشش می¬دهد؛ اما آسیب¬های وارد شده به بدنه 206 خودروی مقصر را نمی¬توان با بیمه شخص ثالث جبران کرد. در اینجا نیاز است تا از بیمه بدنه 206 استفاده کرد. بیمه بدنه خسارت های مالی وارد شده به خودروی مقصر را پوشش می¬دهد. با توجه به افزایش نرخ تصادف 206 و قیمت بالای قطعات و اجرت کار برای تعمیر، داشتن بیمه بدنه اجباری است. در رشته های بیمه ای فقط بیمه شخص ثالث تعرفه مصوب دارد و مابقی رشته ها تعرفه مصوب نداشته و شرکت های بیمه ای می توانند نرخ های متفاوتی را اعلام کنند. در مورد بیمه های بدنه نیز نرخ حق بیمه به ارزش خودرو و خطرات مورد درخواست بیمه گذار مرتبط بوده و اختلاف نرخ حق بیمه بین شرکت های بیمه ای زیاد نیست. حالا برای خرید بیمه بدنه 206 چه مواردی را باید در نظر گرفت؟ چگونه ارزان ترین بیمه بدنه تیپ های مختلف پژو 206 را بگیریم؟ اگر پاسخ این سوالات را می‌خواهید، با ما همراه باشید.

بیمه بدنه پژو 206 چیست؟

بیمه بدنه پژو 206 خسارت¬های وارد شده به راننده خودروی مقصر را پوشش می¬دهد. بیمه¬گزار با خرید بیمه بدنه 206 و پرداخت حق بیمه می¬تواند خودروی خود را در برابر آسیب¬های وارد شده به بدنه تحت پوشش دهد. شرکت بیمه¬گر هم متعهد می¬شود تا در ازای مبلغ حق بیمه و همچنین پوشش¬های خریداری شده، آسیب¬های وارد شده به بدنه فرد را پوشش دهد. با توجه به اینکه قطعات خودروی انواع مدل¬های مختلف 206 افزایش چشمگیری داشته، در صورت آسیب به بدنه، راننده باید هزینه بالایی را برای تعمیر آن¬ها بپردازد. از این رو با با خرید بیمه بدنه پژو 206 می¬تواند درصد بیشتری از خسارت¬ها را پوشش دهد.

بیمه بدنه پژو 206 را پوشش می¬دهد؟

پوشش¬های بیمه بدنه 206 به دو گروه اصلی و اضافی تقسیم می¬شود. دسته اصلی شامل مواردی است که در هنگام خرید بیمه بدنه 206 کامل تحت پوشش قرار خواهند گرفت. پوشش¬های اضافی شامل مواردی است که بیمه¬گزار می¬تواند هر کدام را بسته به شرایط و نیاز خود خریداری کند. با اضافه کردن هر کدام، بیمه¬گزار باید مبلغ بیشتری را پرداخت کند.

بیمه بدنه سه خطر اصلی آتش سوزی، سرقت و حادثه را پوشش می دهد و خطرات اضافی مانند بلایای طبیعی، نوسان قیمت، اسید پاشی، سرقت درجا قطعات وسیله نقلیه، شکستن شیشه و خط و خش هر کدام 5 تا 15 درصد از حق بیمه خطرات اصلی را شامل می شوند و این اختلاف قیمت ممکن است به دلیل پوشش هر یک از این خطرات باشد.

پوشش‌های الحاقی بیمه بدنه اتومبیل

خطرات زیر تحت پوشش اصلی بیمه بدنه ماشین نیستند؛ ولی بیمه گزاران با پرداخت مبلغ اضافی حق‌بیمه‌ از پوشش‌های اضافی (خطرات فرعی) این بیمه‌نامه بهره‌مند می‌شوند:

• دزدی در جای لوازم خودرو از قبیل رادیو پخش ، رینگ ، لاستیک ، آینه ها و سایر لوازم خودرو

• شکستن شیشه به علتی غیر از خطرات اصلی

جبران خسارت شکستن شیشه 206 در پوشش‌‌های بیمه بدنه این خودرو لحاظ شده است.

• غرامت عدم استفاده از خودرو درهنگام تعمیرات

• حوادث طبیعی شامل سیل، زلزله، آتشفشان

• حوادث ناشی از پاشیدن مواد شیمیایی نظیر اسید و رنگ

شرکت‌های بیمه با توجه به گستردگی خساراتی که با بیمه بدنه مخصوصا خرید بیمه بدنه ارزان پوشش داده می‌شود، خرید این بیمه‌نامه را به همه رانندگان از جمله رانندگان تیپ‌های مختلف پژو 206 توصیه می‌کنند.

البته بعضی خسارات هستند که تحت پوشش بیمه قرار نمی¬گیرند. این خسارت¬ها شامل موارد زیر است:

• خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب و يا تهاجم

• خسارت‌های ناشی از انفجارهای هسته‌ای

• خسارت وارد شده به صورت عمدی

• خسارت‌های ناشی از گریز از مأموران نیروی انتظامی

• خسارت‌های ناشی از حوادث به دلیل مست بودن یا مصرف مواد توسط راننده

• خسارت‌های ناشی از بکسل کردن

• خسارت‌های ناشی از وسایل و دستگاه‌های الکتریکی و الکترونیکی به بدنه

• خسارت‌های ناشی از حمل بار غیرمجاز

• نداشتن گواهینامه ( البته تمام شدن تاریخ اعتبار گواهینامه به معنای نداشتن یا باطل شدن گواهینامه نیست.)

محاسبه قیمت بیمه بدنه 206

نمی¬توان قیمت بیمه بدنه 206 را به صورت دقیق بیان کرد؛ برای اینکه مولفه¬های متفاوتی بر قیمت آن تاثیرگذار هستند. اول از همه برخلاف بیمه شخص ثالث، در هر شرکتی قیمت پایه این بیمه خودرو متفاوت است. به علاوه، پوشش¬های اضافی می¬توانند در تغییر و افزایش قیمت بیمه بدنه تاثیرگذار باشند. در حالت کلی، عوامل موثر بر قیمت بیمه بدنه 206 شامل موارد زیر است:

• مدل خودروی 206: مدل خودروی 206 یکی از مواردی است که می¬تواند بر افزایش یا کاهش قیمت بیمه بدنه این خودرو اثر بگذارد.

• سال ساخت: سال ساخت عامل مهم و تاثیرگذار بر قیمت نهایی بدنه است. هرچه سال ساخت خودرویی قدیمی¬تر باشد، قیمت بیمه بدنه آن هم بیشتر خواهد بود.

• تخفیف عدم دریافت خسارت: در صورتی که بیمه¬گزار در طول مدت بیمه¬نامه خود، خسارتی را از شرکت بیمه¬گر دریافت نکند، می¬تواند در هنگام تمدید، از تخفیف ویژه استفاده کند. میزان درصد تخفیف در سال¬های اول تا چهارم به ترتیب برابر با 25، 35، 45 و 60 درصد است.

• تخفیف خودروی صفر: تمامی خودروهای صفر دارای تخفیفی هستند. مالکان این خودروها در نظر داشته باشند که تا سه ماه بعد از تاریخ تولید خودرو می¬توانند از این تخفیف استفاده کنند.

• ارزش روز خودرو: برای خودروهایی با ارزش بالاتر، قیمت بیمه بدنه افزایش خواهد یافت.

• پوشش‌های اضافی: با خرید هر پوشش، مبلغ آن به بیمه‌نامه اضافه خواهد شد. بیمه‌گزار برای برخورداری از پوشش‌های اضافی، حتماً باید بیمه‌نامه اصلی بدنه خودرو خریداری نماید.

• تخفیف‌های مناسبتی: شرکت‌های بیمه در مناسبت‌های خاص، تخفیفاتی برای بیمه‌گزاران خودرویی درنظر می‌گیرند.

با توجه به افزایش مداوم قیمت پژو 206 و قطعات این خودرو، شما می‌توانید برای تمدید یا خرید بیمه بدنه پژو 206 به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/carbody/peugeot206

استعلام و خرید آنلاین بیمه بدنه پژو 206 در کمترین زمان

پژو 206

اگر خودروی شما پژو 206 است و به دلایلی از جمله نداشتن وقت کافی برای مراجعه به کارگزاری یا نبود کارگرازی در محدوده و شهر خود امکان خرید بیمه بدنه ندارید، می توانید آن را به صورت آنلاین خریداری کنید. باید گفت که برای هر کاربری که بخواهید، هیچ تفاوتی ندارد. در حال حاضر، بیمه بدنه برخلاف اختیاری بودن، حالت اجباری بودن هم دارد. بهترین و سریعترین راه خرید بیمه بدنه استفاده از سامانه بیمه دات کام، فروش آنلاین انواع بیمه-نامه، است. در سامانه آنلاین

بیمه دات کام در هر جایی که هستید، فقط کافی است تا اطلاعات خودروی خود را وارد و بعد از استعلام و مقایسه انواع بیمه نامه ها، بهترین و متناسب ترین مورد را انتخاب کنید. برای خرید و دریافت مشاوره هم می توانید با bimeh.com تماس بگیرید.

نشانی :تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶

کد پستی ۱۹۹۸۶۵۳۷۴۰

شماره های تماس: ۰۲۱-۴۳۷۲

پست الکترونیکی: info@bimeh.com

این متن رپورتاژ آگهی است و خودروبانک دخالتی در محتوای آن ندارد

نظرات کاربران

2 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1400/9/9
ازکی
1400/9/10
قیمتش متفاوت هست، چون داری از شرکت های مختلفی استعلام قیمت میگیری. این که خیلی واضحه. البته من خودم چندین سال هست که وقتی میخوام بیمه کنم از چند جا قیمت میگیرم. اما باز هم خرید بیمه بدنه از بیمه سامان نمایندگی شیرخانی رو تمدید میکنم. قیمت هم مناسب بوده و هم اینکه اگه خسارت بیمه اتفاق بیافته، برای من خیلی راحت مشاور میفرستن یا تلفنی بهم کمک میکنن.