اعلام نرخ جدید طرح ترافیک در سال 1401

نرخ جدید طرح ترافیک در سال آینده اخیرا توسط عماد سعیدیانفر، سرپرست معاونت بهره‌برداری از سیستم‌های حمل و نقل سازمان حمل و نقل و ترافیک کشور اعلام شده است.

طبق مصوبه شورای شهر تهران، قیمت طرح ترافیک در سال 1401 حدود 25 درصد افزایش پیدا کرده و به مبلغ پایه 43,800 تومان خواهد رسید. البته وضعیت معاینه فنی خودرو نیز در تعیین هزینه نهایی نقش دارد.

طرح ترافیک از ساعت 7:30 صبح آغاز شده و تا ساعت 5 بعد از ظهر ادامه می‌یابد. با توجه به وضعیت کرونا در کشور، یک خروج رایگان نیز بعد از ساعت 14:30 برای رانندگان لحاظ شده است.

همان‌طور که قبلا گفته شد، قیمت طرح ترافیک وابسته به نوع معاینه فنی و ساعت رفت و آمد است. ماشین‌های دارای معاینه فنی برتر از تخفیف 30 درصدی برخوردار هستند. بنابراین کمترین هزینه، یعنی 32 هزار تومان مربوط به رانندگانی می‌شود که در ساعات غیر پیک با معاینه فنی برتر تردد می‌کنند. حال‌آنکه بیشترین هزینه به رانندگان خودروهایی تحمیل خواهد شد که در ساعات اوج ترافیک رفت و آمد می‌کنند و فاقد معاینه فنی برتر هستند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران