موضوعات داغ

فورد ماستنگ پرفروش‌ترین خودرو اسپرت جهان، بالاتر از چلنجر و کامارو

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

نسل جدید فورد مستنگ بزودی به بازار عرضه می‌شود اما نسل فعلی این خودرو اسپرت آمریکایی هنوز قصد بازنشستگی ندارد. براساس گزارش S&P Global Mobility، فورد ماستنگ همچنان پرفروش‌ترین خودرو اسپرت در جهان است و این عنوان را برای خود حفظ کرده است.

فورد موفق شد در سال 2021 حدود 70 هزار دستگاه محصول از خانواده فورد ماستنگ را در سراسر جهان بفروشد که بخشی از آن نیز شامل فورد ماستنگ مک ای نیز می‌شود. بزرگترین بازار برای فورد ماستنگ همچنان ایالات متحده آمریکا است، جایی که 76 درصد فروش ماستنگ در آن اتفاق می‌افتد. در عین حال کشورهای نیوزیلند، کره جنوبی و برزیل طی سال گذشته میلادی بیشترین میزان افزایش تقاضا برای خرید فورد ماستنگ را ثبت کرده‌اند.

فورد ماستنگ

فورد ماستنگ طی هفت سال اخیر پرفروش‌ترین خودرو اسپرت در سراسر جهان بوده است، با این حال به نظر می‌رسد سال 2022 برای ماستنگ چالش برانگیز باشد. فروش فورد ماستنگ طی سه ماه اول 2022 کاهش 19 درصدی یافته است اما رتبه اول ماستنگ در بازار خودروهای اسپرت همچنان حفظ شده است (فروش 13,986 دستگاه). دوج چلنجر با فروش 11,124 دستگاه در رتبه دوم قرار دارد و پس از آن شورولت کامارو با فروش 6,710 دستگاه در رتبه سوم پرفروش‌ترین خودروهای اسپرت قرار دارد. در همین حال کار بر روی توسعه نسل بعدی فورد ماستنگ با موتور V8‌ ادامه دارد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد