هانکوک iON، تایر جدید برای خودروهای الکتریکی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

تولیدکننده تایر کره‌ای یعنی هانکوک، از نسل جدید تایرهای خود که برای خودروهای الکتریکی بهینه‌سازی شده‌اند رونمایی کرد. این سری از تایرها هانکوک iON نام دارند و شرکت کره‌ای امیدوار است استفاده از این تایرها موجب افزایش تمایل مشتریان به خرید خودروهای الکتریکی شود.

در مقایسه با تایرهای عادی، هانکوک iON مقاومت غلتشی کمتری را ایجاد می‌کند، صدای کمتری تولید می‌کند و سازگاری بیشتری با شرایط نامساعد جاده دارد. یکی دیگر از ویژگی‌های هانکوک iON که استفاده از آن‌ها را در خودروهای برقی مفید جلوه می‌دهد، مقاومت این تایرها در برابر گشتاور بسیار بالا است. گشتاور بالای موتورهای برقی هنگام شروع حرکت به لاستیک‌های عادی فشار وارد می‌کند و به همین دلیل لازم است تا از تایرهای مخصوص برای خودروهای برقی استفاده شود.

سری لاستیک‌های هانکوک iON از ماه می 2022 وارد بازار اروپا خواهند شد و در سایز‌های 18 الی 22 اینچ در دسترس خریداران خواهند بود. نسخه زمستانی این لاستیک نیز از ماه سپتامبر در اروپا به فروش خواهد رسید و نسخه‌های چهارفصل هانکوک iON نیز مختص به بازار آمریکای شمالی خواهند بود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران