موضوعات داغ

فیلم غرق شدن تویوتا لندکروزر پلیس اسپانیا در دریا

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

مردم شهر ساحلی سنلوکار د برامدا اسپانیا به تازگی شاهد غرق شدن یک تویوتا لندکروزر متعلق به پلیس ملی این کشور در آب بودند. پلیس ملی در حال بررسی یک بسته مشکوک در ساحل بود که لندکروزر در گل‌ولای گیر کرد و سپس جزر و مد شروع شد.

ابتدا یک تراکتور برای نجات لندکروزر وارد عمل شد اما نتوانست آن را به خشکی برساند. در ویدیوهایی که از این حادثه منتشر شده است، این تراکتور و یک پیکاپ تراک که قصد بیرون کشیدن لندکروزر از آب را دارند دیده می‌شوند.

آب در نهایت به اندازه‌ای بالا رفت که فقط سقف خودرو قابل مشاهده بود. تصاویر منتشرشده از این حادثه روند غرق شدن تدریجی لندکروزر در آب را نشان می‌دهند.

چندین وسیله نقلیه دیگر برای نجات این گشت پلیس وارد صحنه شدند. چندین کامیون آتش‌نشانی، قایقی متعلق به سرویس حفاظت شهری و غواصان حرفه‌ای تلاش کردند تا این لندکروزر را نجات دهند. آن‌ها سرانجام در ساعت 7:30 که جزر و مد فروکش کرده بود موفق شدند این خودرو را از آب بیرون بکشند.

هیچ تلفات جانی در طی این حادثه گزارش نشده است. یکی از ماموران در حالی که لندکروزر تا حدودی زیر آب فرورفته بود با باز گذاشتن شیشه سمت راننده در پشت فرمان باقی ماند، تا به گروه نجات کمک کند.

هیچ اطلاعی در مورد وضعیت لندکروزر پس از عملیات نجات منتشر نشده است. غرق شدن در آب برای هر خودرویی بد است و در این مورد آب شور نیز می‌تواند باعث خوردگی اجزای الکترونیکی شود.

سال گذشته تویوتا عرضه نسل جدیدی از لندکروزر را آغاز کرد. این مدل از یک موتور 3.5 لیتری V6 توئین توربو به جای موتور 5.7 لیتری V8 قبلی استفاده می‌کند. این پیشرانه جدید توان ۴۰۹ اسب‌بخار و گشتاور ۶۵۰ نیوتن متر تولید می‌کند. این قدرت از طریق یک جعبه‌دنده ۱۰ سرعته خودکار به سیستم چهار چرخ محرک مجهز به سه قفل دیفرانسیل منتقل می‌شود.

لندکروزر جدید در آفرود نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، چون فاصله کف آن تا زمین ۲۳ سانتیمتر است و به یک سیستم تعلیق انطباقی مجهز شده است. یک سیستم کراول کنترل برای رانندگی با یک پدال روی آن نصب شده است و در زیر خودرو هم یک دوربین مخصوص آفرود قرار دارد.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/3/17
بابا چی شد حضرت رومون رو زمین نزن دیگه