موضوعات داغ

کراس اوور کوپه برقی Kaiyi i-XA 01 ، خودرو 436 اسب بخاری چری

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

گروه Chery Automobile یک کوپه کراس‌اوور مفهومی را با زیر برند خود Kaiyi (Cowin سابق) ارائه کرد.

کراس اوور Kaiyi i-XA 01 هنوز یک ماکت در اندازه کامل است و در حقیقت یک کانسپت محسوب میشود، اما شرکت شرکت چری می‌گوید یک خودروی تجاری شده و با نمای ظاهری تقریباً یکسان با کانسپت فعلی کراس اوور Kaiyi i-XA 01 در سال 2024 در دسترس خواهد بود. البته، در راه تولید، پروژه برای دریافت گواهینامه تولید انبوه خودرو ساده‌سازی خواهد شد.

در طراحی فعلی، i-XA 01 ستون B ندارد و درهای عقب به سمت عقب باز می‌شوند.

طراحی ظاهری این ماشین تحت رهبری طراح بلژیکی Louy Vermeersch که سال‌ها در استودیوی معروف ایتالیایی Pininfarina کار می‌کرد، ایجاد شده است. نمای ظاهری حالت حجیم داشته و در طراحی آن از لبه‌ها و خطوط تیز استفاده شده است، الگوی جدید جلوپنجره، چراغ‌های جلو و دی‌لایت‌های باریک نیز از مشخصه‌های نمای جلویی خودرو است.

فضای داخلی کراس اوور Kaiyi i-XA 01

در نمای داخلی این خودرو بسیار مدرن و آینده نگرانه طراحی شده است و در عین سادگی فضایی لوکس و فوق العاده جذاب را ایجاد کرده است. طراحی جالب و رنگ متفاوت صندلی های عفب و جلو از مسائلی است که در داخل کراس‌اوور Kaiyi i-XA 01 جلب توجه می‌کند. رنگ صندلی های عقب خاکستری با الگوی زیگزاکی و خطوط مشکی طراحی شده و صندلی های جلو به صورت تمام مشکی با دوخت زرد رنگ دیزاین شده است.

داشبورد این خودرو به‌صورت کاملاً مینیمال و کمترین ادوات و دکمه طراحی شده و تمام عملیات را از طریق یک صفحه‌نمایش بر روی داشبورد کنترل می‌شود. غربیلک فرمان خودرو یک‌شکل خاص و منحصر فرد را به خود گرفته است.

نمای عقب کراس اوور Kaiyi i-XA 01

چراغ باریک و به‌هم‌پیوسته خودرو در نمای عقب و سبک جالب باز شدن درها در نمای پشتی شکل بال‌ها خفاش را در ذهن تداعی می‌کند و چهره جالب‌توجهی دارد.

از نظر ابعاد، کراس‌اوور Kaiyi i-XA 01 به ترتیب 4850 میلی‌متر طول، 1998 میلی‌متر عرض و 1566 میلی‌متر ارتفاع داشته و فاصله بین دو محور 2900 میلی‌متر است.

گفته می‌شود که این خودروی مفهومی چری به دو موتور الکتریکی، در هر محور مجهز شده است و کراس‌اوور Kaiyi i-XA 01 به طور دائمی تمام چرخ محرک است. قدرت پیشرانه کراس‌اوور Kaiyi i-XA 01 در مجموع 330 کیلووات (436 اسب بخار) و گشتاور 600 نیوتن متر است. شتاب آن از لحظه سکون تا رسیدن به‌سرعت 100 کیلومتر تنها در ساعت 5.3 ثانیه طول می‌کشد.

کراس‌اوور Kaiyi i-XA 01 با دو مدل باتری لیتیوم یون با ظرفیت‌های مختلف ارائه خواهد شد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد