مذاکره سایپا با ۱۶ برند برای واردات خودرو

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا طی گفت‌وگویی در خصوص در خصوص واردات خودرو به کشور عنوان کرد که وضعیت کنونی واردات خودرو به صورت اس کی دی و سی کی دی انجام می شود و در داخل کشور مونتاژ می‌شود. بر این اساس در ۴ ماه اول سال ۴۰ هزار خودرو ثبت سفارش شده و در خط تولید خودروسازان مونتاژ شده است. در مورد واردات خودروی به صورت کامل تحریم نیستیم و کشورهای دیگر به دنبال فروش مازاد محصولات خود هستند.

او در ادامه افزود که برنامه تولید گروه سایپا به صورت اس کی دی و سی کی دی بوده و ۴ خط برای تولید و مونتاژ فراهم است و در صورت ابلاغ آئین نامه واردات و نظر به اینکه با ۱۶ برند اصلی سازنده خودرو مذاکره نموده‌ایم، گروه خودروسازی سایپا خودروهایی را بر اساس نیازمندی‌های جامعه و سیاست های دولت وارد خواهد کرد.

تیموری در مورد بازگشت مجدد شرکت های خودروساز خارجی مانند رنو و پژو در صورت محیا بودن شرایط عنوان کرد دولت برای آمدن هیچ شرکت خودروسازی فرش قرمز پهن نمی‌کند. در دولت قبلی این اتفاق رخ داد و صنعت خودروسازی دچار ضرر و زیان بزرگی شد به عنوان مثال سهام شرکت رنو پارس ۵۱ درصد مربوط به رنو و ۴۹ درصد متعلق به سایپا بود و پس از بازگشت تحریم ها رنو از ایران خارج شد و شرکت سایپا به عنوان طرف ایرانی بدون حضور رنو با چندین هزار مشتری هماهنگی و خودروهای ایشان را جایگزین کند.

او در ادامه عنوان کرد که شرکت های رنو و پژو برای ورود مجدد به بازار خودرو کشور باید هزینه های قبلی را پرداخت کنند.

نظرات
 
 
 
مش قشمشم 1401/5/25
اینها همش دروغه
واردات خودرو دروغی بیش نیست برای سرگرم کردن مردم
و اگر هم وارد بشه در اونقدری نیست که از تقاضا بیشتر بشه و باعث کاهش قیمت بشه(۴٠٠٠٠دستگاه)
و اونقدر عوارض میگیرند و وارداتش میدن دست خودروسازها که قیمتهای خودروهای داخلی پایین نیاد
Ali 1401/5/25
واردات هم افتاد دست این لاشخورها؟؟
محمد 1401/5/27
طوری می‌فرمایید انگار تموم خودرو سازی دنیا برای مشارکت با سایپا صف کشیدند که آقایان به اونها اجازه بدهند در سایپا سرمایه گذاری کنند بله شرکتهای چینی منتظرند
مجید 1401/5/27
یعنی کلا شما خودروسازان قراره ملت رو بچاپید در هر صورت.
  • کوروش 1401/6/1
    دمت گرم
Sfgh 1401/5/30
ماشین ایرانی مفتش هم گرونه داداش من که امکان نداره ماشین ایرانی بخرم بجای اینکه ۳۰۰میلیون بدم ۲۰۶ یاسمند بخرم میرم خارجی دسته ۲ میگیرم بهتراز این ماشینای آشغاله
اشی 1401/5/31
در هر صورت میخایید بچابید فرقی نمیکنه سایپا نمیاد ماشینی وارد کنه به ضررش تموم شه اون موقع اشغال های ایرانی رو کی کی میخره ...تف به شرفتون
غلامرضا 1401/6/1
از کدوم رانت اطلاعاتی استفاده کردید که فهمیدید شرایط مندرج در ایین نامه واردات خودرو چی هست، که وارد مذاکره با خودروسازان شدید؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران