موضوعات داغ

ساپیا P90 در نمایشگاه تحول صنعت خودرو، ال 90 ایرانی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

پروژه تولید تندر 90 ایرانی که با نام ساپیا P90 شناخته می‌شود، بالاخره در قالب یک محصول نیمه ساخته در نمایشگاه تحول صنعت خودرو به معرض دید عموم گذاشته شد. این خودرو هنوز نام رسمی ندارد و با نام ساپیا P90 شناخته می‌شود.

محصولی که تحت عنوان ساپیا P90 در نمایشگاه تحول صنعت خودرو مشاهده شد، شامل پلتفرم، گیربکس و موتور خودرو بود. موتور نصب شده روی ساپیا P90 همان موتور K4M‌ رنو تندر 90 اصلی بود اما انتظار می‌رود پیشرانه متفاوتی را در ساپیا P90 شاهد باشیم که احتمالا از روسیه خواهد آمد. سایر بخش‌های خودرو نیز شامل فرمان، دنده و قسمت‌های مختلف بدنه بدون سقف می‌شدند.

ساپیا P90

ساپیا P90 براساس پلتفرم B0 رنو نیسان توسعه می‌یابد که طی قرارداد مشترک سایپا و رنو در اختیار خودروساز ایرانی قرار دارد. تولید رنو تندر 90 از سال 1398 و پس از آغاز تحریم‌های بین‌المللی در ایران متوقف شد. از آن زمان تاکنون تولید نسل دوم این خودرو در دنیا به پایان رسید و نسل سوم آن روی خط تولید قرار گرفت. این در حالی است که نسخه ایرانی نسل اول تندر 90 یا داچیا لوگان هنوز به مرحله پیش تولید نرسیده است و تنها طرح‌های گرافیکی از ظاهر آن را مشاهده کرده‌ایم.

نظرات کاربران

5 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/6/4
ان موتور ۳ سیلندر که قرار بود سایپا به تولید انبوه برساند چه شد؟؟
1401/6/4
چین اراده میکنه یک ماهه ماشین می‌سازه اینا خودشون میکشن تا یه ماشین بدن بازار، ده سال بعضا طول میکشه که ماشین کامل قدیمی شده دیگه...
تازه میخوان همینو تا سی سال دیگه بدن دست ملت
1401/6/5
استفاده از موتور روسی بعید هست. سرمایه گذاری برای یک موتور جدید وقتی ک مشابه ش یعنی EC5 در کشور هست بعیده.
1401/6/6
این دیگر ال۹۰ نیست،اِل ممد است😅😅
1401/6/9
این نسل از ال ۹۰ متعلق به ۲۰ سال پیش هست. واقعا خجالت نمی‌کشن که دارن خودشونو می‌کشن به ۲۰ سال قبل برسن؟ یه زمانی قرار بود ال ۹۰ جای پیکان بیاد