موضوعات داغ

رونمایی کرمان موتور از پلتفرم PS-1 در نمایشگاه تحول صنعت خودرو

عکس مطلب اول

هم‌زمان با هفته دولت، نخستین نمایشگاه تحول صنعت خودرو در تاریخ سوم شهریورماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد. این نمایشگاه از تاریخ 3 الی 6 شهریورماه دایر بوده و بیش از ده شرکت خودروساز با محصولات متنوع در آن حضور پیدا کرده‌اند.

کرمان موتور به عنوان یکی از شرکت‌کننده‌های مطرح در این نمایشگاه، از پلتفرم اختصاصی PS-1 رونمایی کرده است. در غرفه این شرکت، یک سدان جذاب نیز به چشم می‌خورد که بر اساس این پلتفرم ساخته شده، ولی هنوز نامی برای آن مشخص نشده است.

پلتفرم اختصاصی کرمان موتور

کرمان موتور با خرید امتیاز پلتفرم جک J4 و بومی‌سازی آن، پلتفرم اختصاصی PS-1 را تولید کرده و بعید نیست در آینده نزدیک، محصولات بنزینی و برقی متنوعی را بر اساس این پلتفرم و در قالب مدل‌های سدان و کراس اوور روانه بازار کند.

کانسپت PS-1 بدون شک یک دستاورد بزرگ در تاریخ صنعت کشور به حساب می‌آید، چراکه نخستین پلتفرم بومی‌شده توسط یک گروه صنعتی خصوصی است. گفته می‌شود بیش از 120 قطعه ساز در تولید اولین خودروی مبتنی بر این پلتفرم با کرمان موتور همکاری می‌کنند.

پلتفرم بومی PS-1

سدان مفهومی کرمان موتور در نمایشگاه تحول صنعت خودرو به سبب ابتکار در طراحی، ظاهر متمایزی نسبت به سدان های موجود در بازار پیدا کرده و جلوه خاصی در کنار خودروی زردرنگ KMC J7 به خود گرفته است.

سدان جدید کرمان موتور با پلتفرم PS-1 در سمت راست

قوای محرکه این خودرو، یک پیشرانه بنزینی 1.5 لیتری تنفس طبیعی است که می‌تواند قدرتی معادل 103 اسب بخار و حداکثر گشتاور 146 نیوتن متر تولید کند. موتور به گیربکس CVT متصل بوده که چرخ‌های جلو را به حرکت درمی‌آورد.

گفته می‌شود کرمان موتور قصد دارد نسخه دنده‌ای، توربوشارژ، و حتی در آینده نه‌چندان دور نسخه تمام برقی این ماشین را با همکاری گروه صنعتی مپنا به بازار عرضه کند. بازه فعلی قیمت مدل‌های دستی و اتوماتیک بین 400 الی 500 میلیون تومان اعلام شده است.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد