موضوعات داغ

قیمت اولیه خودروهای ایران خودرو در روسیه مشخص شد

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

قیمت تقریبی خودروهای ایرانی در روسیه اعلام شد. ورود سدان‌های ارزان قیمت ایرانی ایران خودرو تارا و سایپا شاهین به بازار روسیه از چند ماه پیش مشخص شد. شروع فروش به طور آزمایشی برای نیمه اول سال 2023 برنامه‌ریزی شده است، اما تا کنون فقط می‌توان در مورد قیمت ها حدس زد. در گزارش وب‌سایت Rossiyskaya Gazeta حدود قیمتی خودروهای ایرانی مشخص شده است.

به گفته سرگئی تسیگانوف، مدیر پورتال خبری Drome، این ماشین‌های ایرانی از نظر فنی قدیمی هستند، اما خیلی هم ارزان نخواهند بود.

"به طور خاص قیمت چقدر خواهد بود، بستگی به مدل دارد. در هر صورت ارزان‌ترین خودروی ایرانی از لادا گرانتا ارزانتر نخواهد بود. چنین خودروهایی خریدار خود را پیدا خواهند کرد، زیرا اکنون کمبود خودروهای مقرون به صرفه در بازار وجود دارد."

وی در عین حال خاطرنشان کرد: خودرو به خودی خود محصولی است که افراد کمی به آن نیاز دارند و تنها در صورت ایجاد زیرساخت‌های مناسب از جمله موجودی تعهدات گارانتی، قطعات یدکی، در دسترس بودن جایگاه‌های خدمات و تامین پایدار همه موارد می تواند فروش خوبی داشته باشد.

در همین حال، الکسی توزوف، کارشناس مستقل صنعت حمل و نقل نظر متفاوتی دارد. او معتقد است که «ایرانی ها» تنها در صورت واقعی‌بودن قیمت‌ها می توانند در برابر خودروهای روسی، کره ای و چینی رقابتی باشند.

به گفته توزوف، ارزان‌ترین مدل‌های ایران مانند سمند، سورن، دنا و دنا پلاس از حدود 750 هزار روبل قیمت (۴۴۷,۵ میلیون تومان) قیمت دارند. به اعتقاد وی، سدان تارا حدود 1،120،000 روبل(۶۶۵,۳ میلیون تومان) ارزش گذاری خواهد شد، به این معنی که از نظر تئوری، نه تنها با کیا ریو و اشکودا رپید، بلکه با LADA Vesta داخلی نیز می‌تواند رقابت کند.

پیش از این قیمت تقریبی بیمه برای خودروهای ایرانی مشخص شده بود . به گفته یکی از شرکت‌های بیمه روسی، برای خودروهای ایران خودرو (IKCO) تارا و سایپا شاهین، بر اساس سیاست «بیمه اجباری وسیله نقلیه موتوری» 5.8 تا 95.4 هزار روبل هزینه دارد.

نظرات کاربران

3 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/8/24
با این قیمت ها لگن های داخلی حتما شکست میخورن
1401/8/25
این خبر فقط برای خندیدن خوبه،وقتی ایراد تولیدات داخل رو هیچ نمایندگی خدمات تو کشور گردن نمیگیرن دیگه تصور اینکه این تولیدات پر از ایراد رو تو روسیه کی میخاد گارانتیشون رو گردن بگیره فقط خبرش باعث خنده میشه واسمون
1401/8/25
تارا تو روسیه 665 میلیون میدن تو ایران هم 665 میلیون؟