موضوعات داغ

دانگ فنگ فوکانگ ES600 کپی چینی پژو ۴۰۸ برقی با قیمت 857 میلیون تومان در چین

عکس مطلب اول

سدان برقی Fukang ES600 به تازگی روانه بازار شده و به باتری قابل تعویض مجهز است. به عنوان کپی چینی پژو ۴۰۸، فوکانگ ES600 در بازار چین با قیمت ۲۳۱۷۰ دلار (857 میلیون تومان) به فروش می‌رسد.

فوکانگ حاصل سرمایه‌گذاری مشترک بین دانگ فنگ و گروه PSA (دانگ فنگ سیتروئن) است که تأسیس آن به سال ۱۹۹۲ بازمی‌گردد. دانگ فنگ سیتروئن در آن زمان جزو برندهای قدرتمند بازار به حساب می‌آمد، هرچند در حال حاضر جزو برندهایی است که فروش پایینی دارند.

و اما در مورد وضعیت فعلی فوکانگ باید گفت که این برند، نسخه‌های الکتریکی برخی خودروهای PSA را به فروش می‌رساند. به عنوان مثال، فوکانگ e-Elysee بر اساس سدان سیتروئن C-Elysee ساخته شده است. خودروی جدید ES600‌ نیز کپی چینی پژو ۴۰۸ به حساب می‌آید. نسخه معمولی این ماشین در ماه مارس عرضه شد و حالا نسخه‌ای با باتری قابل تعویض روانه بازار شده است. در ادامه با برخی مشخصات فوکانگ ES600 آشنا می‌شویم.

دانگ فنگ فوکانگ ES600 با ۴.۷۵ متر طول، ۱.۹۲ متر عرض و ۱.۵۱۸ متر ارتفاع ساخته شده و فاصله بین محورهای آن به ۲.۷۳ متر می‌رسد. بنابراین ارتفاع ES600 حدود ۱۳ میلی‌متر بیشتر از پژو ۴۰۸ است. رینگ‌های کوچک ۹.۷ اینچی چندپر برای این خودرو لحاظ شده‌اند.

فوکانگ ES600

داخل کابین فوکانگ جدید درست همانند پژو ۴۰۸ طراحی شده و حتی لوگوی شیر معروف پژو نیز روی فرمان به چشم می‌خورد. البته تغییرات جزئی نیز در کابین اعمال شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به اهرم تعویض دنده چرخشی و نمایشگر عمودی اشاره کرد.

داخل کابین فوکانگ ES600

فوکانگ ES600 از یک موتور الکتریکی استفاده می‌کند که قدرت آن به ۱۵۰ اسب بخار می‌رسد. حداکثر سرعت این خودرو حدود ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده و شتاب صفر تا ۱۰۰ آن در مدت‌زمان ۱۰.۷ ثانیه حاصل می‌شود. انرژی پیشرانه برقی از طریق باتری ۵۱ کیلووات ساعتی تأمین می‌شود که محصولی از شرکت CATL است. این باتری در صورت شارژ کامل، پیمایش مسافت حدود ۴۱۰ کیلومتر را تضمین می‌کند.

زیر کاپوت فوکانگ ES600

ناگفته نماند که ES600 نخستین محصول دانگ فنگ با باتری تعویض‌پذیر نیست. خودروهای دیگری نظیر سدان آئولوس E70 نیز از باتری قابل‌برداشت استفاده می‌کنند. شریک دانگ فنگ در راه‌اندازی ایستگاه‌های تعویض باتری در چین، شرکتی به نام Aulton New Energy‌ است که تأسیس آن به سال ۲۰۱۶ بازمی‌گردد و بخشی از سهام آن به CATL تعلق دارد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد