موضوعات داغ

چانگان CS35 پلاس، CS55 پلاس و UNI-T در سبد سایپا، 20 هزار ثبت سفارش انجام شده است

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

معاون خرید سایپا با بیان اینکه سه محصول چانگان CS35پلاس، چانگانCS55 پلاس و چانگانUNI-T در لیست خودروهای وارداتی گروه سایپا قرار دارد گفت: جهت واردات این سه محصول چانگان مجوزهای لازم از وزارت صمت دریافت شده و ثبت سفارش لازم برای 20 هزار دستگاه خودرو انجام شده است.

کوروش کمان کش ضمن اشاره به آمادگی شرکت چانگان در تولید دو محصول چانگان CS35 پلاس وCS55 پلاس افزود: فرآیند واردات این دو خودرو با سرعت بهتری در حال انجام است و تقریبا تا دو هفته آینده، اولین محموله از این دو خودرو برای ارسال به ایران آماده خواهد شد.

او تاکید کرد: در حال حاضر جهت پرداخت مبالغ ارزی خرید خودرو در حال رایزنی با بانک مرکزی هستیم.

معاون خرید سایپا در ادامه تصریح کرد: مرحله اول وارادت خودروهای چانگان CS35 پلاس و CS55 پلاس، 100 دستگاه خودرو خواهد بود که تا اواسط بهمن ماه 1401 وارد کشور خواهد شد و بعد از مشخص شدن مسیر انتقال ارز جهت خرید، ماهیانه 4 هزار دستگاه از این دو خودرو وارد و به بازار عرضه خواهد شد.

چانگان CS35 و چانگان UNI-T

او در خصوص برنامه واردات اعلام شده به شرکت چانگان گفت: برنامه ای اعلامی شرکت سایپا برای مدت زمان 3 ماه، واردات ‌12 هزار دستگاه از این دو خودرو است و که این موضوع به شرکت چانگان اعلام شده است. با توجه به سیاست‌های تامین منابع ارزی بانک مرکزی برای واردات خودرو و فراهم بودن شرایط، ادامه واردات خودرهای چانگان بدون محدودیت تیراژ خواهد بود.

کمان کش در خصوص واردات محصول UNI-T نیز گفت: توافقات و اقدامات مربوط به این خودرو برای 2 هزار دستگاه چانگان UNI-T انجام شده و به احتمال فراوان از اردیبهشت ماه 1402 شاهد عرضه این خودرو به بازار باشیم.

معاون مهندسی گروه خودروسازی سایپا نیز در خصوص واردات سه محصول جدید گروه سایپا گفت: محصولات انتخابی سایپا از برند معتبر شرکت چانگان است که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو در چین است چرا که این خودروساز در سال گذشته بالغ بر 2.5 میلیون خودرو تولید و بخش عمده ای از محصولات خود را به بازارهای سراسر دنیا صادر کرده است.

مهدی پازوکی افزود: شرکت چانگان از شرکای تجاری و قدیمی سایپا است و در گذشته دو محصول CS35 و ایدو از این شرکت توسط سایپا به بازار عرضه شده است و با بررسی هایی که مجدد انجام شده توانسته ایم دو خودرو CS35 پلاس، CS55 پلاس را با قیمت های مناسبی وارد کنیم.

او با بیان اینکه خودرو CS35 پلاس ورژن جدید خودرو CS35 است که به سبد محصولات گروه سایپا اضافه خواهد شد، گفت: این محصول دارای قوای محرکه 1.4 توربو شارژ، 150 اسب بخار و گشتاور 260 نیوتن متر است که خودرویی اسپرت و پرشتاب است.

معاون مهندسی گروه سایپا تصریح کرد: محصول دوم CS55 پلاس است که قوای محرکه این محصول 175 اسب بخار و گشتاور 300 نیوتن متر دارد. سایپا در مقطع زمانی، مذاکراتی در خصوص واردات این محصول داشت که به خاطر مسائل تحریم متوقف شد و در حال حاضر بر اساس توافق انجام شده این خودرو به صورت وارداتی به کشور وارد خواهد شد.

او افزود: محصول دیگری که سایپا در دستور کار واردات دارد، خودرو جدید و به روز UNI-T از شرکت چانگان است که این محصول جدید، سال گذشته به بازارهای جهانی عرضه شده است.

پازوکی تصریح کرد: در حال حاضر محموله‌ای از این خودروها برای انجام آزمایشات و تست های اولیه به کشور وارد شده و نمونه ها در سطح شهر در حال انجام تست های مربوطه است و پس از آماده سازی مدارک و مستندات قابل ارائه به سازمان ملی استاندارد جهت اخذ تاییدیه های لازم، مراحل واردات آن انجام خواهد شد.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/9/30
عشق شاستی ها ! بسم الله !!! فرمان حمله صادر شده به سمت بورس کالا !!!