موضوعات داغ

عرضه خودرو جدید آریا سایپا با موتور GDI و گارانتی 5 ساله

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

در مراسم هفته پژوهش که با حضور مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و نماینده تعدادی از شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار شد، ۱۷ تفاهم‌نامه و قرارداد پژوهشی با شرکت‌های دانش‌بنیان به امضا رسید.

محمدعلی تیموری در حاشیه این مراسم در خصوص فعالیت‌های گروه سایپا گفت: یکی از سیاست‌های گروه خودروسازی سایپا در یک سال اخیر ایجاد زیرساخت‌ برای تولید خودروهای سی‌ان‌جی سوز است که مصرف سوخت کمتر و آلایندگی پایین‌تر خواهد داشت.

او افزود: تولید 100 هزار خودرو سواری ساینا دوگانه‌سوز در سال آینده در دستور کار قرار دارد که با توجه به پتانسیل و منابع گازی کشور تولید خودرو های CNG نقش مهمی در کاهش آلایندگی خواهد داشت.

تیموری گفت: در سال آینده 65 هزار خودروی نیسان دوگانه‌سوز (CNG) و بنزینی در برنامه تولید سایپا قرار دارد. همچنین نیسان‌هایی با ظرفیت حجمی بزرگ‌تر و دوگانه‌سوز به منظور حمل بار بیشتر طراحی و در دست ساخت است که با تعبیه دو کپسول گازی سی ان جی روی شاسی، قابلیت 480 کیلومتر پیمایش را دارد.

او افزود: پلتفرم دیگری هم که سال بعد عرضه خواهد شد، ون ۱۴ نفره دوگانه‌سوز دو کپسوله با 400 کیلومتر پیمایش در سطح شهر است که برای مسیرهای شهری ساخته شده و می‌توان برخی از مسیرهای اتوبوس را با این ون‌ها جایگزین کرد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تصریح کرد: کارهای تحقیقاتی موتور M15 پلاس در شرکت مگاموتور برای خودروهای فعلی پایان یافته و در مرحله تولید انبوه قرار دارد و در خردادماه سال آینده به بازار عرضه خواهد شد.

او با بیان اینکه به دلیل کاهش مصرف بنزین، ترکیب تولید به سمت خودروهای CNG خواهد رفت، افزود: موتور M15پلاس در مقایسه با موتور فعلی یک لیتر بنزین کمتر مصرف خواهد کرد. همچنین موتور M24 جدید نیز 2 لیتر از موتور قبلی مصرف کمتر دارد و در سال آینده برای خودروهای گروه سایپا تولید خواهد شد.

تیموری تاکید کرد: اولین قرارداد تولید موتورهای هیبریدی منعقد شده است و تا ۲ سال آینده خودروها با موتوری تولید خواهد شد که ۸۰ درصد ساخت داخل هستند و علاوه بر سی‌ان‌جی سوز، هیبریدی هم خواهند بود. همچنین خودرو جدید آریا با موتور GDI با گارانتی 5 ساله به بازار عرضه خواهد شد و تلاش خواهیم کرد که کیفیت را در محصولات جدید به نحوی بالا ببریم که بتوانند همه استانداردها را دریافت کنند.

در این مراسم تفاهم‌نامه‌ همکاری در زمینه تبادل اطلاعات فنی و همکاری متقابل جهت ارتقاء عملکردی و بهبود راندمان موتور و برنامه ریزی تولید 100 هزار خودرو ساینا دوگانه سوز با شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی امضا شد.

همچنین دو تفاهم نامه دیگر در زمینه تبادل اطلاعات فنی و همکاری متقابل جهت ارتقای عملکرد و بهبود راندمان موتور تک سوز و دوگانه سوز CNG و تبادل اطلاعات فنی و همکاری متقابل جهت ارتقاء عملکردی و بهبود راندمان موتور در سطح خودرو بین دو شرکت مگاموتور و مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا با شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران به امضاء رسید.

گفتنی است، هدف از امضاء تفاهم نامه گروه خودروسازی سایپا و شرکت ملی و پالایش نفت ایران، کاهش مصرف بنزین، کاهش آلایندگی محیط زیست، تضمین پایداری تامین سوخت و استفاده از سوخت ارزان قیمت CNG در تولید موتورهای این گروه خودروساز است.

نظرات کاربران

10 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1401/10/5
مستراع سازی از تولید نیسان ابی دست ور نمیداره آریا شاهین ماشین بود قدیما اینا جز مستراع هستن
1401/10/6
سلام اگه قصد فروش آریا دارید من خواهانم وساینا وپرشیا تویفا به عنوان یک مشتری تمام سعی خود را به عنوان یک مشتری می‌خوام باتشکر از مدیرعامل
1401/10/6
کدوم گارانتی
من از سایپا خودرو تحویل گرفتم 2سال گارانتی همش دروغه حتی روغن رو 3برابر بیرون ازت پول می گیرند...
تو بنویس100سال گارانتی وقتی سایپا هیچ خدماتی نامیده
1401/10/7
سه ساله باید بری معاینه فنی گارانتی چیه
1401/10/7
تو رو خدا ، برید یه طراح درست و حسابی بیارید که یه طرح جدید برای موتور پراید اجرا کنه ، این به اصطلاح آریا که همون کوییک یا هاشبک شاهینه ، خاک بر سر خودتون و شرکت های خودروسازی درپیت
چرا از همین چین یاد نمیگیرید ،که روزی یه مدل خودرو میدن بیرون
1401/10/8
سلام. بنده تصادف کردم وفک پایین از دست دادم به طوری که زبانم می افتاد زیر گردنم وچانه اصلا ندارم ومشکلات زیاد ده سال است خانه نشین هستم ومستمری بگیر تأمین اجتماعی هستم نمیتونم ماشین بخرم به صورت اقساطی به بنده می‌دهید خیر ببینید عزیزان
1401/10/8
اینکه جلسه و همایش میگذارند که بتوانند از عملکرد دیگر شرکت ها و سازمان ها استفاده کنند حالا مدیر عامل سایپا بیاد بگه ما فلان کار ها را انجام دادیم یعنی که به شمایی که آمدید اعلام میکنید میتوانید قدم نو در صنعت بردارید نیازی نداریم
ضمن اینکه بعدش میگه بخاطر مشکلاتی که بود از جمله تحریم و چه و چه .... این امر محقق نشد و ما نتوانستیم به اون تولیدی که باید برسیم انجام نشد
1401/10/9
مسترع سایپا
1401/10/11
پیشرانه پراید یا کوییک برای این ماشین ضعیفه و کشش نداره و نمیتونه بکشونه،برید یه پیشرانه خوب خارجی روش نصب کنید پیشرانه که چین هم میتونه بسازه ،میتسوبیشی هم باشه خوبه،کاری براش نداره که ،هی تو سر مردم نزنید تحریم هستیم،قطعه نداریم،نمیدونم ...گوش مردم از این بهونه ها پره، تا دست از این سیاست بازی کثیف قیمت گذاریتون برندارید و کنار نکشید ،وضع مردم روز بروز بدتر میشع..،دست از سر پراید زبون بسته رو بردارید و به قیمت بنز به مردم نففففروشید..خجالت هم خوب چیزیه
1402/2/15
این ماشین عالیه -با این موتورم که خیلی عالی تر شد -هم قشنگه هم قوی- دوستان بدنه شاهین امتحانشو تو تصادفت پس داده - محکمه محکمه-من داداشم تو شرکت بیمه کار میکنه میگفت یه وانت نیسان زده بود به شاهین ما گفتیم دیگه شاهینه آرد شده ، ولی باور کرئنی نبود عمق خسارتی که نیسانه دیده بود . شاهینم انگار نه انگار تصادف کرده-انقدر خود تحقیر نباشین دوستان