موضوعات داغ

جزیره کیش صاحب پیست مخصوص موتورسواری می شود

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

رییس پلیس راهور کیش: اخذ مجوزهای احداث پیست موتورسواری گردشگری این جزیره هم اکنون در حال اخذ است تا هر چه زودتر به مرحله اجرا در بیاید.

به گزارش خودروبانک به نقل از ایرنا، سرهنگ مهدی توانگر روز جمعه گفت: ساخت پیست موتورسواری گردشگری کیش به عنوان یکی از مراحل ساماندهی این وسیله نقلیه از مهمترین دستورکارهای بین بخشی در این جزیره است.

وی افزود: احداث این پیست به طول ۱۸ کیلومتر در جنوب جزیره توسط شرکت عمران، آب و خدمات انجام می شود که تاکنون موافقت اولیه اجرای آن از سوی سازمان منطقه آزاد صادر و در حال اخذ مجورهای اولیه است.

سرهنگ توانگر با بیان اینکه در راستای ساماندهی این وسیله نقلیه هم اکنون از فعالیت هتل های و ایستگاه های دوچرخه در برخی نقاط جزیره برای اجاره موتوسیکلت های شارژی ممانعت شده است افزود: طبق اعلام شرکت عمران، آب و خدمات در صورت صدور مجوزهای لازم عملیات احداث طی چند ماه به اتمام می رسد.

وی در ادامه افزود: ساماندهی موتورسیکلت های شارژی به عنوان یکی از معضلات ترافیکی جزیره که نقش حدود ۲۵ درصدی در تصادفات داشتند از پاییز سال گذشته طی مراحل مختلفی انجام شده است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی کیش این نکته راهم افزود: پلاک گذاری هفت هزار دستگاه، الزام استفاده از کلاه ایمنی، تسهیل صدور گواهینامه و ممانعت از فعالیت برخی افراد و تمام هتل های جزیره کیش در مقوله اجاره این وسیله به گردشگران از جمله اقدامات انجام شده در این راستا است.

وی در آخر گفت: تاکنون با اجرای این طرح ها نقش موتورسیکلت ها در تصادفات جزیره از ۲۵ درصد به ۱۳ درصد کاهش داشته است.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد