موضوعات داغ

اضافه شدن چراغ روز و چراغ اتوماتیک در محصولات ایران خودرو

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول این شرکت اعلام کرد که از ۲۰ اسفندماه، محصولات ایران خودرو با استفاده از دو استاندارد جدید چراغ روز و چراغ اتوماتیک تجهیز می شوند. این تغییرات به منظور رفع تعلیق استانداردهای مختلف و تسریع در اجرای استانداردهای چراغ روز و چراغ اتوماتیک صورت گرفته است.

این دو استاندارد برای اکثر واریانت های محصولات فعلی ایران خودرو اجرا شده و از20 اسفند 1401، اکثر تولیدات به دو استاندارد چراغ روز و چراغ اتوماتیک تجهیز و تولید شده اند.

محسن رضایی منش همچنین به لزوم اجرای استانداردهای دیگری مانند نشانگر تعویض دنده (GSI)، نشانگر فشار باد تایر (TPMS)، کنترل پایداری الکترونیکی خودرو (ESC) و حفاظت از عابر پیاده (Pedestrian) اشاره کرد. با توجه به مهلت تعیین شده برای اجرای این استانداردها تا پایان تیرماه 1402، برنامه ریزی لازم برای تمامی مدل های محصولات فعلی انجام شده است و دو استاندارد نشانگر تعویض دنده (GSI) و نشانگر فشار باد تایر (TPMS) در حال حاضر در مراحل نهایی انجام تست های صحت گذاری و تایید نوع قرار دارند.

رضایی منش اعلام کرد که فرآیند کالیبراسیون و ساخت قالب برای استانداردهای کنترل پایداری الکترونیکی خودرو (ESC) و حفاظت از عابرپیاده در حال انجام است و تلاش های زنجیره تامین و ایران خودرو برای دستیابی به این اهداف در زمان مقرر انجام شده است.

وی به این نکته اشاره کرد که اجرای استانداردهای محصولات برای ایران خودرو و زنجیره تامین بسیار مهم است و همه ارکان مرتبط باید برای تسریع در برنامه های مربوط به این موضوع همکاری کنند. او بیان کرد که به دلیل زمان بر بودن کالیبراسیون و ساخت قالب جدید برای ESC و حفاظت از عابرپیاده، ارسال خودرو به کشورهای دیگر برای انجام آزمون ها به شرایط حمل و نقل بین المللی بستگی دارد.

رضایی منش ادامه داد که ایران خودرو در تمام قدرت خود در تلاش است تا استانداردهای لازم برای محصولات فعلی و آینده خود را دریافت کند، از جمله برای محصولات ریرا و TF21. او اظهار کرد که در سال جاری، شرکت موفق به دریافت گواهی استاندارد حفاظت ایمنی عابرپیاده برای محصولاتی مانند رانا پلاس، دنا، پژو 207، سورن پلاس و کراس‌اوور ری‌را شده است و خودروی تارا نیز قبلا موفق به دریافت این استاندارد بوده است.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد