موضوعات داغ

رونمایی از پنج مدل اشکودا در ایران + فیلم و عکس

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

با توجه به مجوز واردات خودروهای خارجی، شرکت پارس ساتر هوشمند به عنوان نماینده رسمی نشان اشکودا در ایران، از پنج مدل جدید این خودروساز چک در هایپرکار پرده برداشت. این خودروها شامل دو کراس اوور ساب کامپکت کامیک و کوشاک، یک کراس اوور کامپکت کاروک، یک هاچ بک اسکالا و یک لیفت بک اکتاویا هستند. قرار است این خودروها در سامانه عرضه خودروهای وارداتی به فروش برسند.

ویدیو معرفی اشکودا در ایران

آشنایی با نشان اشکودا

اشکودا یکی از قدیمی ترین خودروسازان جهان است که در سال ۱۹۲۵ با نام فعلی خود شروع به تولید خودرو کرد. این نشان در سال ۱۹۹۱ به گروه فولکس واگن آلمان پیوست و از آن زمان تحت مالکیت و نظارت این گروه بزرگ است. بنابراین، خودروهای اشکودا دارای مهندسی دقیق و پلتفرم های مشابه با فولکس واگن هستند. البته، طراحی و قیمت گذاری این خودروها با توجه به بازار هدف و رقابت با سایر نشان های خودروسازی تعیین می شود.

معرفی مدل های رونمایی شده و مشخصات فنی نسخه جهانی

کراس اوور ساب کامپکت کامیک

کامیک Kamiq یک کراس اوور ساب کامپکت با طول ۴۲۴۱ میلی متر، عرض ۱۷۹۳ میلی متر و ارتفاع ۱۵۳۱ میلی متر است. فضای داخلی آن بسیار جادار و راحت است و حجم صندوق عقب آن ۴۰۰ لیتر است. موتور آن چهار سیلندر توربو شارژ با حجم ۱ لیتر است که قدرت ۱۱۵ اسب بخار و گشتاور ۲۰۰ نیوتن متر را تولید می کند. جعبه دنده آن هفت سرعته دستی است و سوخت رسانی آن با سیستم تزریق مستقیم است.

کراس اوور ساب کامپکت کوشاک

کوشاک Kushaq یک کراس اوور ساب کامپکت دیگر با طول ۴۲۲۵ میلی متر، عرض ۱۷۶۰ میلی متر و ارتفاع ۱۶۱۲ میلی متر است. فضای داخلی آن نسبت به کامیک کمی بزرگ تر است و حجم صندوق عقب آن ۳۸۳ لیتر است. موتور آن همان موتور یک لیتری توربو شارژ کامیک است که با جعبه دنده اتوماتیک هفت سرعته هماهنگ شده است.

کراس اوور کامپکت کاروک

کاروک Karoq یک کراس اوور کامپکت با طول ۴۳۸۲ میلی متر، عرض ۱۸۴۱ میلی متر و ارتفاع ۱۶۰۳ میلی متر است. فضای داخلی آن بسیار وسیع و لوکس است و حجم صندوق عقب آن ۵۲۱ لیتر است. موتور آن چهار سیلندر توربو شارژ با حجم ۱.۵ لیتر است که قدرت ۱۵۰ اسب بخار و گشتاور ۲۵۰ نیوتن متر را تولید می کند. جعبه دنده آن اتوماتیک هشت سرعته است و سوخت رسانی آن با سیستم تزریق مستقیم است.

هاچ بک اسکالا

اسکالا Scala یک هاچ بک پنج در با طول ۴۳۶۲ میلی متر، عرض ۱۷۹۳ میلی متر و ارتفاع ۱۴۷۱ میلی متر است. فضای داخلی آن مناسب برای پنج نفر است و حجم صندوق عقب آن ۴۶۷ لیتر است. موتور آن همان موتور یک لیتری توربو شارژ کامیک و کوشاک است که با جعبه دنده دستی شش سرعته هماهنگ شده است.

لیفت بک اکتاویا

اکتاویا Octavia یک لیفت بک پنج در با طول ۴۶۸۹ میلی متر، عرض ۱۸۲۹ میلی متر و ارتفاع ۱۴۶۹ میلی متر است. فضای داخلی آن بسیار راحت و شیک است و حجم صندوق عقب آن ۶۰۰ لیتر است. موتور آن همان موتور چهار سیلندر توربو شارژ با حجم 1.5 ليتري كاروك است كه با جعبه دنده اتوماتيك هفت سرعته هماهنگ شده است.

فضای داخلی خودروهای اشکودا

نظرات و پيش بيني ها

خودروهای اشکودا به دلیل داشتن پلتفرم فولکس واگن، کیفیت ساخت خوب، قیمت مناسب و تجهیزات کامل، در بازار جهانی خودروسازی جایگاه خوبی دارند. در بازار ایران نیز، اگر شرکت پارس ساتر هوشمند بتواند خدمات پس از فروش مناسبي را ارائه كند و قيمت ها را به نسبت رقابت پذير نگه دارد، احتمال دارد که خودروهای اشکودا در ایران نیز موفق باشند.

هنوز قیمت و مشخصات این خودروها جهت عرضه در بازار ایران اعلام نشده است.

نظرات کاربران

3 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/4/24
اولین بار هست که رونمایی خودروی خاکی میبینم
1402/4/25
اشکال نداره حالا ببین
1402/4/25
بسیار عالی، امیدوارم با موتورهای قوی بیاد