مشارکت سایپا و سیتروئن رسمی شد

مراسم امضای قرارداد همکاری میان سایپا و سیتروئن فرانسه امروز در محل وزارت صنعت معدن و تجارت برگزار شد.
به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جمالی مدیرعامل شرکت سایپا در این مراسم تصریح کرد:حدود 50 سال پیش سایپا و سیتروئن در تولید ژیان همکاری داشتند و امروز هم قرارداد جدیدی بین دو شرکت امضا می شود که امیدواریم در این قرارداد، همکاری های مناسبی در جهت ارتقای صنعت خودروی کشور در سطح منطقه و جهانی و توسعه صادرات انجام گیرد.
وی افزود: سرمایه گذاری در این قرارداد به صورت 50-50 است و و هیات مدیره این شرکت مشترک 3 نفر از سمت طرف ایرانی و 3 نفر از سمت شریک فرانسوی خواهد بود.
جمالی ادامه داد: در این قرارداد زنجیره ارزش از قطعه سازی تا فروش مدنظر قرار گرفته شده و در آن توسعه صنعت قطعه سازی نیز پیش بینی شده است.
همچنین در این مراسم نعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت تصریح کرد: امروز پیش نویس این قرارداد امضا شد و امیدواریم به زودی قرارداد اصلی به امضا برسد.
وی افزود:30 درصد محصولات این شرکت مشترک برای 5 سال اول با مسئولیت طرف فرانسوی صادر می شود و برای توسعه همکاری های فنی و ارتقای فناوری در کشور نیز برنامه زمان بندی شده ای وجود دارد.
نعمت زاده اظهار داشت: همچنین بحث ساخت موتور جدید یورو6 در این قرارداد دیده شده که در سال 2019 تولید می شود و در سال 2020 اکثر قطعات این موتور در ایران ساخته خواهد شد.
وزیر صنعت معدن و تجارت تصریح کرد:خط تولید این شرکت مشترک در سایپا کاشان است که در 5 سال آینده به مرور خودروهای فعلی این خط تولید همچون پراید از چرخه تولید خارج می شوند.
نظرات
 
 
 
ناشناس 1395/5/1
منتظر مونتاژ آشغالای فرانسوی با قیمت گزاف و باز هم کاهش قدرت خرید مردم هستیم...
و خدا حال قومی را تغییر نخواهد داد مگر اینکه خودشان بخواهند...
  • عمار 1395/5/1
    به جای پند و نصیحت برو فکر خرید دوچرخه واسه خودت باش تا از این بیکاری نجات پیدا کنی
محمد 1395/5/1
خب تبریک میگم...فک کنم سیتروئن به باد رفت.
اسپورت 1395/5/1
خیلی هم خوب ولی اگه قرار بشه چند سال بعد تولیدشون متوقف بشه و رو دست خریدار بدبخت باد کنه به درد نمی خوره خیلی خوبه که همکاری کردند امیدوارم قیمت محصولاتی که می خواد بیاد هم قیمت خودروهای وارداتی نباشه و طوری باشه که قشر متوسط هم بتونن بخرن
شاکی 1395/5/1
زمانی گه این نعمت زاده و یاراش دست از سر خودروسازی بردارن فقط میشه انتظار خودروی خوب داشت
Ali 1395/5/2
عمرأ مردم بتونن با این قیمت این ماشینو بخرن دلمون خوش بود که ماشینهای فرانسوی با قیمت های پایین وارد ایران میشه . با این قیمت به هیچ دردی نمیخوره.
ناشناس 1395/5/10
بدبخت سیتروئن
نکنه محصولات سیتروئنو وانت کنن!!!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران