موضوعات داغ

خودروی برقی KMC EJ7 توسط کرمان موتور معرفی شد + فیلم و عکس

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

شرکت خودروسازی کرمان موتور در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای صنعتی دولت در سال 1402، یک خودروی برقی جدید به نام EJ7 را معرفی کرد. این خودرو که در کنار چند خودروی برقی و هیبریدی دیگر از سایر شرکت‌ها به نمایش درآمده بود، حال و هوایی متفاوت نسبت به نسخه بنزینی J7 دارد.

فیلم خودروی برقی جدید جک EJ7 کرمان موتور

طراحی خودروی برقی جدید KMC EJ7 کرمان موتور

قسمت سپر و جلوپنجره این خودرو به دلیل ماهیت الکتریکی‌اش، طراحی متفاوتی نسبت به خودروهای بنزینی دارد و اثری از جلوپنجره‌های مرسوم در خودروهای بنزینی در آن دیده نمی‌شود. با این حال، فرم و شکل کلی بدنه EJ7 دقیقا مشابه J7 است و همانند برادر بنزینی خود، خطوط و شکل بدنه و سقف آن تا حدی یادآور محصولات شرکت کیا و به ویژه کیا اپتیما است.

شکل کلی بدنه EJ7 دقیقا مشابه J7 است

انتظار می‌رود این خودرو در آینده با لوگو و فونت جدید KMC مزین شود و با نام KMC J7 EV یا همان کی‌ام‌سی J7 برقی وارد بازار گردد. طراحی داخلی و داشبورد EJ7 نیز از سبک طراحی T شکل محصول J7 الهام گرفته و عنصر اصلی آن نمایشگر عمودی بزرگی است که در مرکز داشبورد قرار گرفته است.

شرکت جک از همین سبک طراحی داخلی T شکل در محصولات J7، T8pro و تا حدودی پیکاپ T9 نیز استفاده کرده است. البته در محصولاتی مانند X7، X6 و X8 سبک طراحی داخلی متفاوتی به کار رفته است.

نمای عقب جک J7 برقی

مشخصات فنی جک J7 برقی

از نظر مشخصات فنی، جک J7 برقی مجهز به یک موتور الکتریکی روی محور جلو است که حداکثر قدرت آن معادل 192 اسب بخار عنوان شده و گشتاور آن نیز 340 نیوتن متر است. با یک بار شارژ کامل، حداکثر مسافت قابل طی شدن توسط این خودرو 402 کیلومتر اعلام شده است. EJ7 در مدت زمان 6.4 ثانیه می‌تواند به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد.

فضای داخلی جک J7 برقی

امکانات رفاهی و ایمنی جک J7 برقی

از لحاظ امکانات رفاهی و ایمنی، خودروی جک J7 برقی (کی‌ام‌سی جی 7 برقی) مجهز به 4 یا 6 عدد کیسه هوا (بسته به سطح اپشن‌های انتخابی)، سیستم کروز کنترل، دوربین دید عقب، سنسورهای پارک جلو و عقب، سقف پانوراما با قابلیت باز شدن، سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم کنترل پایداری و کشش، سیستم پایش فشار باد لاستیک‌ها، سیستم تهویه هوای اتوماتیک یک منطقه‌ای، صفحه نمایشگر، ترمز پارک الکتریکی، سیستم نگهدارنده خودرو و سایر موارد است.

زمان عرضه و قیمت جک J7 برقی

به نظر می‌رسد شرکت کرمان موتور با معرفی این خودروی برقی جدید، قصد دارد وارد بازار رو به رشد خودروهای الکتریکی شود و کاربران بیشتری را جذب کند. البته باید منتظر ماند و دید عملکرد واقعی این خودرو پس از عرضه به بازار چگونه خواهد بود. هنوز قیمت و زمان عرضه این خودرو مشخص نیست و به صورت نمایشی از این خودرو رونمایی شده است.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/9/4
با سلام، از آنجا که قیمت های خودرو های بنزینی به سمتی رفته آمد که دیگر قشر متوسط قادر به خرید آنها نیستند و روز به روز خودرو های سابقی را که داشته آمد در حال فرسوده شدن هستند: این خود باعث آلودگی های زیستی بیشتر و بیشتر خواهد بود و اگر دولت برنامه ای جهت جایگزینی خودرو های برقی با فرسوده های بنزینی برای قشر متوسط نداشته باشد. جامعه رو به تباهی خواهد رفت از بابت حمل و نقل ، به خصوص که اگر پولش را هم داشته باشیم دیگر رقبای به خرید خودرو بنزینی نداریم و خودرو سازهای داخلی اگر بر پایه بنزین بمانند به سرعت طی دو الی پنج سال آینده ورشکسته خواهند شد