موضوعات داغ

بررسی تجهیزات و امکانات ایمنی خودرو سوبا M4 + ویدیو تست تصادف

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

زمانی خودروها صرفا وسیله ای جهت حمل و نقل و جابجایی افراد تلقی می شدند، اما امروزه رانندگی به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره افراد بدل شده، تا آنجاکه وسیله نقلیه ای که از آن استفاده می کنیم گویای عادات، علایق و سبک زندگی و حتی تعیین کننده امنیت، رفاه و آسایش ماست. با در نظر گرفتن این موضوع، انتخاب یک خودرو مناسب با در نظر گرفتن پارامترهای ایمنی مهم و تاثیرگذار درخور دقت و صرف وقت جهت بررسی و تحقیق است. در این مطلب قصد داریم از این منظر به یکی از خودروهای تقریبا جدید بازار ایران، سوبا M4 شرکت فرداموتورز، نگاهی داشته باشیم.

فضای داخلی سوبا M4

استحکام و ایمنی

امروزه تست های ایمنی مختلفی توسط موسسات مختلف در سراسر جهان برای سنجش میزان ایمنی خودروها انجام می گیرد که از مهم ترین آن ها می توان به "یورو اِنکپ" و "چاینا انکپ" اشاره کرد. این موسسات برای بازارهای هدف جامع ترین اطلاعات ایمنی را در دسترس قرار می دهند.

تست تصادف خودرو سوبا M4

کیسه های هوا (ایربگ)

در خصوص امکانات و ویژگی های ایمنی یک خودرو، اولین نکته ای که به ذهن می رسد و نقشی کلیدی در زمان سوانح رانندگی است ایفا می کند کیسه های هوا (ایربگ) است. البته اینجا فقط صحبت از تعداد ایربگ نیست، کما این که در سال های اخیر خبرهای متعددی از عدم باز شدن ایربگ برخی خودروهای داخلی در تصادفات شدید شاهد بوده ایم و موضوع کیفیت هم کلیدی است. خودرو سوبا M4 فرداموتورز با برخورداری از 8 ایربگ با قابلیت باز شدن در 10 نقطه، سفر ایمنی را برای سرنشینان فراهم می‌کند.

امکانات و رادارهای سوبا M4

سیستم های راداری سوبا M4

این روزها صحبت از خودروهای خودران موضوع روز صنعت خودروسازی در جهان است. البته در کشور ما با توجه به عقب افتادگی کلی صنعت خودرو هنوز با ورود چنین محصولاتی فاصله داریم. با این وجود، برخی محصولات ارائه شده با تکنولوژی های به روزتر و سیستم های همیار راننده می توانند یک رانندگی ایمن تر و آسوده تر را برای رانندگان ایرانی رقم بزنند.

سوبا M4 فرداموتورز از امکاناتی مانند رادار هشدار خروج از خط (LDW)، رادار هشدار برخورد از جلو (FCW)، رادار تشخیص نقاط کور (BSD) و هشدار برخورد با اجسام متحرک در هنگام باز شدن درها، در کنار ویژگی های دیگری نظیر نور بالای خودکار، سیستم کمک حرکتی در سربالایی (HAC)، سیستم کمک حرکتی در سرپایینی (HDC) و سیستم های ترمز ABS، EBD و BA‌ برخوردار است.

نمای عقب سوبا M4

مشخصات فنی سوبا M4

خودروی سوبا M4 یک خودروی 7 نفره با آرایش صندلی 2-2-3 است که سال گذشته توسط فرداموتورز راهی بازار شد. این خودرو از نظر طراحی و آپشن‌های متنوع، خود را نسبت به سایر خودروهای چینی بازار متمایز کرده است.

سوبا M4 از لحاظ پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژ 195 اسب بخاری و گیربکس 7 سرعته دوکلاچه بهره می‌برد و توان فنی مناسبی را ارائه می‌دهد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد