موضوعات داغ

سایپا 8 مدل خودرو جدید عرضه می کند، تولید خودروهای برقی و هیبریدی توسط سایپا

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان گروه خودروسازی سایپا و بانک ملی ایران، محمدعلی تیموری، مدیرعامل گروه سایپا، با اشاره به توانمندی‌های بانک ملی به عنوان یک بانک بزرگ در کشور، گفت این بانک می‌تواند به توسعه صنعت خودرو و افزایش تولید و صادرات خودرو کمک کند.

وی با ابراز امیدواری نسبت به ایجاد تحول در صنعت خودرو از طریق همکاری بلندمدت با بانک ملی، اظهار داشت سایپا برنامه دارد در حوزه خودروهای برقی به تولید باطری اقدام کند، چرا که تولید باطری یکی از پیش‌نیازهای موفقیت در تولید خودرو برقی است. وی پیشنهاد داد با سرمایه‌گذاری و همراهی بانک ملی، قرارداد چندجانبه‌ای منعقد شود تا پیشرفت‌هایی در تکنولوژی‌های نوین و تولید خودروهای برقی حاصل شود.

تیموری همچنین از اجرای بیش از 240 پروژه بهبود کیفیت در سایپا طی 21 ماه گذشته خبر داد که باعث کاهش قابل توجه هزینه‌های خدمات پس از فروش شده است. وی افزایش تقاضا و کاهش انصراف‌های خرید خودروی شاهین را نیز از دیگر دستاوردهای اجرای پروژه‌های کیفی عنوان کرد.

مدیرعامل سایپا همچنین از برنامه‌ریزی برای عرضه 8 مدل جدید تا پایان سال و حرکت به سمت تولید خودروهای برقی و هیبریدی خبر داد. وی تصریح کرد عملکرد شرکت‌های قطعه‌ساز نیز بهبود یافته و سال گذشته سوددهی داشته‌اند. همچنین وی با اشاره به افزایش دو برابری مصرف بنزین طی 5 سال گذشته، خواستار بازگشت سایپا به رسالت اصلی خود یعنی تولید، واردات و مونتاژ شد.

از سوی دیگر، ابوالفضل نجارزاده، مدیرعامل بانک ملی ایران، ضمن تأکید بر عزم این بانک برای تزریق منابع مالی و ارائه خدمات نوین به گروه سایپا، گفت ظرفیت‌های بزرگی برای همکاری‌های مشترک بین بانک ملی و سایپا وجود دارد. وی تأمین خودروی باکیفیت را دغدغه مردم دانست و تأکید کرد بانک ملی آمادگی دارد با حداکثر ظرفیت خود، موانع تولید خودروی باکیفیت را برطرف کند.

در مجموع، طرفین بر عزم جدی برای همکاری‌های گسترده‌تر میان گروه سایپا و بانک ملی تأکید کردند و انتظار می‌رود این تفاهم‌نامه بتواند آغازی برای مشارکت‌های بیشتر در جهت توسعه صنعت خودرو و بهبود کیفیت محصولات باشد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد