موضوعات داغ

8 خودرو ایران خودرو در سامانه یکپارچه عرضه می شود + لیست خودروها

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

بنا به گزارشات منتشر شده، قرار است در آینده نزدیک ۸ خودروی جدید تولیدی گروه صنعتی ایران خودرو از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو به مردم عرضه شود.

این ۸ خودروی جدید شامل محصولاتی هستند که اخیراً توسط شورای رقابت قیمت‌گذاری شده‌اند. با توجه به الزام قانونی مبنی بر عرضه خودروها فقط از طریق سامانه یکپارچه، انتظار می‌رود این محصولات در نوبت بعدی ثبت‌نام سامانه به مردم عرضه گردند.

تاکنون چندین مرحله عرضه یکپارچه خودرو توسط وزارت صمت انجام شده است. در دو نوبت نخست، بیشتر خودروسازان از جمله ایران خودرو و سایپا به عرضه محصولات خود از طریق سامانه اقدام کردند. البته در نوبت دوم، حدود ۳ درصد از متقاضیان موفق به دریافت خودرو نشدند که قرار است در یک طرح جایگزینی، خودروی مورد نظرشان تخصیص داده شود.

مدیر سامانه یکپارچه عرضه خودرو در خصوص برنامه‌ریزی برای عرضه خودرو به متقاضیانی که در مرحله دوم ثبت‌نام موفق به دریافت خودرو نشده‌اند، اظهار داشت:

با توجه به ظرفیت جذب نشده خودروسازان داخلی همچون ایران‌خودرو و سایپا و همچنین معرفی محصولات جدید توسط آنها، قرار است در ماه شهریور برای 3 درصد از متقاضیان مرحله دوم ثبت‌نام که همچنان منتظر دریافت خودرو هستند، امکان انتخاب و خرید خودروهای جدید ایرانی با قیمت مناسب‌تر فراهم شود.

اما متاسفانه در تاریخ 7 شهریور که سامانه یکپارچه برای این افراد بازگشایی شد، خودروسازان داخلی حضور نداشتند و تنها 2 خودروساز مونتاژی، خودروهای گران‌قیمت خود را عرضه کردند. در حالی که همین محصولات در همان زمان در نمایندگی‌ها نیز موجود بودند.

علاوه بر این، در مرحله سوم عرضه یکپارچه در 24 مهرماه نیز تنها خودروهای گران‌قیمت مونتاژی عرضه شدند. در این مرحله تنها 4 شرکت خودروسازی مونتاژکننده شامل ایلیا، کرمان موتور، سانیار موتور و موتور پارسیان حضور داشتند که خودروهای گران‌قیمت خود را عرضه کردند. در حالی‌که انتظار می‌رفت خودروسازان داخلی محصولات خود را با قیمت‌های مناسب‌تر به متقاضیان ارائه کنند.

چه خودروهایی از ایران خودرو در دور جدید سامانه یکپارچه عرضه می شود؟

بر اساس گزارشات منتشر شده، شورای رقابت در تاریخ 26 مهرماه، قیمت 8 خودروی جدید تولیدی گروه صنعتی ایران خودرو را اعلام کرد.

این 8 خودروی شامل مدل‌های دنا پلاس دستی و اتوماتیک، سورن پلاس، پژو 207 دستی و اتوماتیک ارتقا یافته، رانا پلاس ارتقا یافته، تارا دستی و تارا اتوماتیک می‌باشد.

طبق اظهارات مسئولین، این خودروها توسط معاونت حمل و نقل وزارت صمت به عنوان محصولات جدید شناخته شده‌اند و با هماهنگی شورای رقابت، قیمت‌گذاری شده‌اند.

پیش از این نیز مدیر سامانه یکپارچه اعلام کرده بود که محصولات جدید خودروسازان در اولویت عرضه از طریق سامانه قرار خواهند گرفت.

با توجه به جدید بودن این 8 خودروی تولیدی ایران خودرو و تایید آن توسط مراجع ذی‌ربط، انتظار می‌رود در نوبت بعدی عرضه از طریق سامانه یکپارچه، این محصولات به منظور پاسخگویی به نیاز مشتریان، به صورت شفاف و عادلانه عرضه شوند.

نظرات کاربران

3 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/8/2
سلام خسته نباشید مگه ایران خودرو قیمت 207 رو تغییر داده؟چون نوشتین رقابت ۸ خودروی جدید رو قیمت گذاری کرده
1402/8/2
و آیا روند ثبت نام تغییر کرده اگر تغییر کرده است یه توضیح بدین داخل سایت خودرو بانک ممنون🙏🙏
1402/8/2
واقعا داشتم ناامید میشدم.خدا کنه برا ما که مصرف کننده ایم بتونیم بخریم