موضوعات داغ

جدیدترین پیشرانه ایران‌خودرو در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

قوای محرکه جدید ایران‌خودرو، EFP و IK3، در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو شرکت ایپکو به نمایش گذاشته شده است.

قوای محرکه EFP نسل جدید قوای محرکه ملی EF7 است که با هدف کاهش مصرف سوخت، افزایش عملکرد و کاهش آلایندگی طراحی و توسعه یافته است. خانواده موتور سه استوانه شامل موتور تنفس طبیعی ۱۳۰۰ سی سی، موتور پرخوران تزریق درگاهی ۱۳۰۰ سی سی، موتور پرخوران تزریق مستقیم ۱۳۰۰ سی سی و موتور دوگانه سوز ۱۳۰۰ سی سی نیز به نمایش گذاشته شده است.

شرکت ایپکو همچنین در راستای تحقق رسالت و نقشه راه قوای محرکه مصوب ایران خودرو، در حال توسعه خودروهای دو نیرو (HYBRID) برای کاهش مصرف سوخت و افزایش عملکرد قوای محرکه است. پروژه تارا دو نیرو با سامانه سری، موازی و بر اساس جعبه دنده DHT با هدف کاهش مصرف سوخت ۳۵ درصدی آغاز شده است و فعالیت‌های آن در زمینه اندازه گیری مهندسی قطعات، طراحی موتور احتراق داخلی اتکینسون، طراحی سامانه‌های دو نیرو، انطباق قوای محرکه و نگاشت در حال انجام است. با توسعه قوای محرکه دو نیرو، امکان تطابق این سامانه با سایر محصولات ایران خودرو نیز فراهم می‌شود. این طرح گامی بزرگ در راستای برقی سازی قوای محرکه و دستیابی به اهداف سبد سوخت محصولات ایران‌خودرو است.

علاوه بر این، شرکت ایپکو در زمینه طراحی سامانه مدیریت هوشمند موتور (ECU)، که جزئی از طرح توسعه پلتفرم برق و الکترونیک ایران‌خودرو است، به داخل‌سازی قطعات و بومی‌سازی دانش توسعه نرم‌افزار پرداخته است. به همین ترتیب، گروه صنعتی ایران‌خودرو دارای یک نرم‌افزار بومی با مالکیت خود است که به نحو مناسب با نیازمندی‌های موتورهای در حال توسعه، قابل تغییر خواهد بود.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد