موضوعات داغ

زمان عرضه خودرو جدید سایپا مشخص شد، عرضه سایپا سیلک در شش ماهه اول 1403 + عکس

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

قائم مقام مدیرعامل شرکت سایپاسیتروئن در حوزه مهندسی، کیفیت و تولید در نمایشگاه اتوشو تبریز 1402 اعلام کرد که این شرکت برنامه‌ریزی کرده‌ است تا خودروی سیلک را با افزایش سطح داخلی‌سازی قطعات، به‌صورت یک خودروی اقتصادی، کیفی و مطابق با استانداردهای روز دنیا تولید و عرضه کند.

به‌گفته بهزاد رضایی، پس از جدایی شریک تجاری پروژه مشترک سیلک، این پروژه توسط متخصصان سایپا بازآرایی شده‌است و قرار است طبق برنامه‌ریزی انجام شده، تولید و عرضه این خودرو در شش ماهه اول سال ۱۴۰۳ آغاز شود.

وی تصریح کرد تولید سیلک در ابتدا با ۲۰ درصد ساخت داخل انجام خواهد شد و همزمان نیز داخلی‌سازی سایر قطعات ادامه خواهد داشت. همچنین به‌زودی با همکاری شرکت مگاموتور، موتور این خودرو نیز داخلی‌سازی خواهد شد.

توضیحات عکس

نام سیلک از یکی از تپه‌های باستانی شهر کاشان گرفته شده و به منظور قدردانی از حمایت‌های مردم این شهر از صنعت خودروسازی انتخاب گردیده است و بنابر اعلام این مقام مسئول، خودرو سیلک در ابتدا با موتور سه سیلندر وارداتی به حجم ۱.۲ لیتر و توان ۱۰۷ اسب بخار عرضه می‌شود که مصرف سوخت آن ۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. سایپاسیتروئن در نظر دارد با همکاری شرکای تجاری چینی، خودروهایی مطابق با استانداردهای جهانی و متناسب با نیاز مشتریان تولید و عرضه کند.

نظرات کاربران

3 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1402/10/16
خب چه دلیلی هست که یک موتور چینی کم قدرت با صرف ارز وارد شود؟! این خودرو که قطعا تیراژ بالایی نخواهد داشت, با بکارگیری موتور جدید EC5 مگاموتور، درصد داخلی سازی بیشتر شده و تعرفه واردات قطعات و در نهایت، قیمت تمام شده پایینتر خواهد آمد.
باید کمی آینده نگری راهم در نظر گرفت.. تعمیرپذیری و دسترسی به قطعات برای موتور EC5 در بازار میسر میباشد و واردات موتور دیگر هیچگونه توجیهی ندارد
1402/10/17
تارا که نسخه ارزون شده این پلتفرمه وقتی یک میلیارد تومان معادل با دــــــه میلیارد ریال رو رد کرده اینکه مقداری بزک دوزک شده میخواد 1.5 به بالا بیاد بیرون که دردی از مردم دوا نخواهد کرد
1402/10/17
هرچه خودکفا بشویم بهتراست.