موضوعات داغ

نسخه جدید فونیکس آریزو 6 با پیشرانه تنفس طبیعی؛ چری آریزو GX در روسیه دیده شد

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

دو دستگاه از سدان چری آریزو GX در پایتخت روسیه دیده شده است. احتمال می رود این خودروها برای گواهینامه و عرضه بعدی در بازار آورده شده باشند.

با توجه به اینکه برای گذراندن گواهینامه، دو خودرو لازم است، ما تصمیم گرفتیم با نمایندگی چری تماس بگیریم تا اطلاعات رسمی در این زمینه کسب کنیم. آنها به ما تأیید کردند که در حال حاضر، این شرکت چینی امکان عرضه سدان آریزو GX در بازار داخلی را بررسی می کند. اما هنوز تصمیم نهایی در مورد سرنوشت این مدل گرفته نشده است.

فضای داخلی آریزو GX

اگر دقت کنید، در خانواده سدان های بنزینی چری آریزو که در حال حاضر در چین ارائه می شوند، فقط دو مدل وجود دارد: آریزو 5 و نسخه های مختلف آن (پلاس و GT)، و همچنین مدل فلگشیپ آریزو 8. سدان GX مورد اشاره نیز به خانواده "5" تعلق داشت.

واقعیت این است که بسته به نوع آپشن، مدل پایه آریزو 5 می تواند پلتفرم ماژولار خود را بین کلاس C و D گسترش دهد. به این معنی که از حد یک شورلت کروز می تواند بزرگتر از اسکودا اکتاویا شود. آریزو GX یکی از همین نسخه های "گسترش یافته" بود. اگرچه در حال حاضر این مدل دیگر در چین به فروش نمی رسد.

نسخه جدید فونیکس آریزو 6 با پیشرانه تنفس طبیعی

ابعاد بدنه GX 4710 × 1825 × 1490 میلی متر با پایه چرخ 2670 میلی متر است. این خودرو فقط با موتور 1.5 لیتری احتراقی SQRE4G15C با قدرت 116 اسب بخار (143 نیوتن متر) همراه با گیربکس بدون دنده (CVT7) ارائه می شد. آخرین قیمت این سدان در بازار چین برای مدل 2021 با پکیج Champion Edition، 129,800 یوان (حدود 1.65 میلیون تومان) بود.

باید اضافه کنیم که این تلاش آریزو GX برای آمدن به روسیه، اولین تلاش آن نیست. در بهار سال دور 2019، شرکت چری از برنامه برای آوردن این سدان به روسیه خبر داده بود. کمی بعد، همان مدل اما با نام صادراتی آریزو 6، در یک رویداد مطبوعاتی در پاییز 2019 معرفی شد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد