موضوعات داغ

فروش کیا K5 در سامانه خودروهای وارداتی مجددا آغاز شد + جدول قیمت اردیبهشت 1403

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

امروز سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی شاهد آغاز مجدد فرآیند فروش و انتخاب خودروها بوده است.

در دور جدید فروش کیا K5 با قیمت فروش علی الحساب درمبادی ورودی معادل 19,500,000,000 ریال برای متقاضیان ثبت نام کننده در مرحله قبلی قابل انتخاب است. این در حالی است که وزارت صنعت، معدن و تجارت طی اطلاعیه شماره 14، جزئیات دقیق این فرآیند را برای آگاهی عموم مردم منتشر کرده است.

بر اساس این اطلاعیه، متقاضیان محترمی که در اسفند 1401 در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی ثبت نام کرده و اولویت آنها مشخص شده بود، از روز دوشنبه 24 اردیبهشت 1403 تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه 26 اردیبهشت، فرصت داشتند تا یک اولویت از سبد محصولات اعلامی از جمله کیا K5 را انتخاب کنند. لازم به ذکر است که در این مرحله، هیچگونه ثبت نام جدیدی صورت نگرفته و انتخاب خودرو در سامانه صرفاً برای ثبت نام کنندگان مرحله قبل که در اسفند 1401 حساب خود را بلوکه کرده بودند، امکان‌پذیر بوده است.

جدول قیمت فروش علی الحساب درمبادی ورودی ویژه اردیبهشت 1403

نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش علی الحساب درمبادی ورودی ریال
کوشا خودرو نگین KIA K5 1500 CC 19,500,000,000

در جدول شماره 2 نیز قیمت علی‌الحساب 10 مدل خودرو از جمله کیا K5 1500 سی سی از برندهای مختلف در مبادی ورودی درج شده است. این قیمت‌ها نیز مانند قیمت‌های قطعی، صرفاً در مبادی ورودی بوده و هزینه‌های دیگر پس از ترخیص در هنگام صدور فاکتور نهایی به آن اضافه خواهد شد. واردکنندگان پس از فراخوان اولیه و دریافت 50% قیمت علی‌الحساب، می‌توانند نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضیان اقدام کنند.

لازم به ذکر است که قیمت قطعی خودروهای دارای قیمت علی‌الحساب پس از ارائه کلیه مستندات و مدارک مثبته و بر اساس آخرین ضوابط و مقررات، تعیین و در سامانه بارگذاری خواهد شد. عدم واریز وجه در هر یک از مراحل و حداکثر 5 روز پس از فراخوان، به منزله انصراف از طرح خواهد بود و متقاضی از اولویت‌بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف می‌گردد.

شرکت‌های واردکننده موظف هستند مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام کنند و در صورت تأخیر در تحویل، قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در این آیین‌نامه خواهند شد. تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت‌نامی قبلی متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌شود.

آن دسته از ثبت نام کنندگان خودروهای وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم تخصیص را مشاهده می‌کنند، در صورت تمایل می‌توانند نسبت به انتخاب خودروهای جدید ارائه شده در جداول فوق در این مرحله اقدام کنند. در نهایت، اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده 19 آیین‌نامه اجرایی ماده 14 الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات بر عایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1403/2/24
امیدوارم این عمل منطقی تداوم داشته باشه ...کشور ازلحاظ تکنولوژی نباید ذستخوشه عده ای خود خواه و عقب موند باشه