موضوعات داغ

تارا هیبریدی به بازار ایران خواهد آمد

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

ایران خودرو به عنوان بزرگترین خودروساز خاورمیانه، در راستای سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و با هدف کاهش مصرف سوخت و آلایندگی محیط زیست، برنامه‌های جامعی را برای طراحی و تولید خودروهای هیبریدی و برقی تدارک دیده است. این شرکت در گام نخست، تصمیم گرفته است تا خودروی محبوب و پرفروش خود، تارا را به تکنولوژی هیبریدی مجهز کند.

مهدی رادمنش، معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو، اعلام کرد که پروژه تارا هیبرید در حال حاضر آغاز شده و مراحل اجرایی آن در دست انجام است. بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، مراحل نمونه‌سازی این خودرو تا پیش از تابستان امسال انجام خواهد شد و تست‌های تابستانه نیز در همین فصل برگزار می‌شود. پس از آن، فاز صنعتی‌سازی تارا هیبرید از پاییز آغاز خواهد شد و انتظار می‌رود تا پایان سال جاری، مرحله توسعه این محصول به اتمام برسد.

در سه ماهه ابتدایی سال آینده، تارا هیبرید پس از گذراندن مراحل تجاری‌سازی و کیفیت‌رسانی، آماده عرضه به بازار و مشتریان خواهد شد. این خودروی هیبریدی که از ترکیب موتور بنزینی و الکتریکی بهره می‌برد، علاوه بر کاهش مصرف سوخت، آلایندگی کمتری نیز خواهد داشت و گامی مهم در راستای حفظ محیط زیست محسوب می‌شود.

تارا EV

اما ایران خودرو تنها به تولید خودروهای هیبریدی بسنده نکرده است. این شرکت در گام بعدی، قصد دارد تا خودروی جدید و کاملاً برقی خود را با نام "ری‌را" به بازار عرضه کند. ریرا اولین خودروی کراس اوور ساخت داخل است که بر روی پلتفرم بومی‌سازی شده ایران خودرو طراحی و تکوین یافته است. این محصول در دو مدل بنزینی و برقی عرضه خواهد شد.

طبق اظهارات رادمنش، نسخه بنزینی ری‌را تا انتهای بهار امسال وارد مرحله تجاری‌سازی می‌شود. همزمان، مرحله برقی‌سازی این محصول نیز در دست اجراست. پیش‌بینی می‌شود تا انتهای تابستان امسال، مدل‌های اولیه ری‌را تمام برقی ساخته شده و فرآیند تست و صحه‌گذاری آغاز شود. سپس فاز صنعتی‌سازی کلید خواهد خورد و انتظار می‌رود تا پایان سال جاری، توسعه این خودروی برقی نیز به اتمام برسد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد