موضوعات داغ

کدام خودروهای خارجی بیشترین ایرادات را در کارشناسی دارند؟

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
عکس مطلب اول

هنگام خرید یک ماشین جدید، قابلیت اطمینان و دوام فنی بسیار مهم است. برای اینکه بدانید کدام خودروهای خارجی بیشترین خرابی و کمترین دوام فنی را نسبت به تولیدات هم‌رده دارند، داده‌هایی را از منابع معتبر مانند

Consumer Reports، RepairPal، CarEdge و J.D. Power جمع‌آوری کرده‌ایم تا لیستی از غیرقابل‌اعتمادترین خودرهای خارجی در سال ۲۰۲۳ را ارائه دهیم.

کدام مدل‌های خودرو مشکلات فنی بیشتری دارند؟

جیپ رانگلر ۲۰۲۳

• جیپ رانگلر ۲۰۲۳ :

جیپ رانگلر به خاطر قابلیت‌های خارج جاده‌ای مشهور است، اما برای استفاده روزانه فاقد قابلیت اطمینان و دوام فنی متناسب است. طبق گفته Consumer Reports، رفتار آن در جاده با شاسی بلندهای مدرن برابری نمی‌کند، زیرا تکان‌های کوتاه و مداوم دارد که حتی در جاده‌های صاف نیز باعث لرزش می‌شود. در بزرگراه‌ها نیز احساس امنیت مناسب نخواهید داشت. مالکان جیپ رانگلر مشکلاتی را در فرمان/تعلیق و سیستم الکترونیکی داخل خودرو گزارش کرده‌اند. صدای بیش از حد هنگام رانندگی نیز شکایت رایج دیگری است.

هزینه نگهداری سالانه: ۶۳۴ دلار

هزینه تخمینی نگهداری ۱۰ ساله: ۱۰۳۹۷ دلار

فراخوان‌های عمومی: ۵ مورد

مرسدس بنز GLE کوپه ۲۰۲۳

• مرسدس بنز GLE کوپه ۲۰۲۳ :

بین خودروهای لوکس، مرسدس بنز GLE کوپه ۲۰۲۳ دارای ظاهر بیرونی متمایز و آینده نگرانه است که می‌تواند مورد پسند برخی و غیرقابل قبول برای برخی دیگر باشد. با این حال، قابلیت اطمینان فنی آن در حد استاندارد نیست.

طبق گفته Consumer Reports ، این ماشین آلمانی سواری لذت‌بخش و کابین ساکتی را ارائه می‌دهد، اما استفاده از کنترلگرها می‌تواند چالش‌برانگیز باشد و سیستم ورود بدون کلید اغلب مشکلاتی را ایجاد می‌کند. مالکان و اجاره‌کنندگان خودرو به طور معمول با مشکلات الکترونیکی، عیوب موتوری، سیستم تهویه مطبوع و سایر سخت‌افزارهای خودرو مواجه هستند.

هزینه نگهداری سالانه: ۹۰۸ دلار

هزینه تخمینی نگهداری ۱۰ ساله: ۱۴۷۳۸ دلار

فراخوان‌ها: ۱ مورد (قالب پنجره درب عقب)

جیپ گلادیاتور ۲۰۲۳

• جیپ گلادیاتور ۲۰۲۳:

جیپ گلادیاتور که اساساً نسخه پیکاپ جیپ رانگلر است، بسیاری از مشکلات مشابه را با برادر خود در زمینه قابلیت اطمینان فنی به اشتراک می‌گذارد. در حالی که جای خالی جیپ اسکرمبلر بازنشسته ۱۹۸۵ را پر می‌کند، برای استفاده روزانه به عنوان یک پیکاپ قابل اعتماد توصیه نمی‌شود. Consumer Reports پیشنهاد می‌کند که Gladiator برای مسیرهای خارج جاده مناسب‌تر است. مالکان گلادیاتور ادعا می‌کنند که این خودرو مشکلاتی در موتور، گیربکس، ترمزها، تجهیزات برقی و سیستم الکتریکی دارد.

هزینه نگهداری سالانه: ۶۳۴ دلار

هزینه تخمینی نگهداری ۱۰ ساله: ۱۱۸۰۳ دلار

فراخوان‌ها: ۱ مورد (صفحه کلاچ)

شورولت سیلورادو ۱۵۰۰

• شورولت سیلورادو ۱۵۰۰ :

شورولت سیلورادو ۱۵۰۰ و GMC سیرا ۱۵۰۰ محبوب به طور غیرمنتظره‌ای در بین غیرقابل اعتمادترین خودروهای ۲۰۲۳ قرار گرفته‌اند. با فروش حدود ۴۸۰۰۰ دستگاه سیلورادو ۱۵۰۰ در سال ۲۰۲۲، قرار گرفتن آنها در این لیست غیرمنتظره است. سایت Consumer Reports مشکلات مختلفی را در Silverado شناسایی کرده است، مانند مصرف سوخت، ایمنی گیربکس، موتور و ترمزها. مالکان از مشکلات سیستم اطلاعات سرگرمی، خرابی موتور، مشکلات برقی، سیستم انتقال قدرت و ترمزها خبر می‌دهند.

هزینه نگهداری سالانه: ۶۴۹ دلار

هزینه تخمینی نگهداری ۱۰ ساله: ۱۰,۰۰۳ دلار

فراخوان‌ها: ۱ مورد (چراغ‌ها)

شورولت بولت ۲۰۲۳

• شورولت بولت ۲۰۲۳:

اخیراً خودروهای برقی محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند و گزینه‌های سازگار با محیط زیست برای خودروهای سنتی بنزینی ارائه می‌دهند. با این گفته، شورولت بولت تقریباً از سال ۲۰۱۶ هر سال با مشکلات فنی مواجه بوده است. در سال ۲۰۲۰، به دلیل نقص فنی جدی مربوط به آتش سوزی باتری، تولید آن متوقف شد. حال، در سال ۲۰۲۳، این آخرین سال تولید آن است. طبق گفته Consumer Reports، بولت یکی از غیرقابل اعتمادترین خودروهای برقی در بازار است.

مشکلات گزارش شده شامل مشکلاتی در باتری، شارژ، سیستم محرک الکتریکی، تهویه و سیستم الکترونیکی داخل خودرو است.

هزینه نگهداری سالانه: ۶۴۹ دلار

هزینه تخمینی نگهداری ۱۰ ساله: ۱۰,۰۳۳ دلار

فراخوان‌ها: ۱ مورد (خطرات آتش سوزی مربوط به استقرار پیش کشنده کمربند ایمنی)

فورد اکسپلورر ۲۰۲۳

• فورد اکسپلورر ۲۰۲۳:

علیرغم فروش قوی، فورد اکسپلورر ۲۰۲۳ به پای دوام فنی رقبای خود نمی‌رسد. طبق گفته Consumer Reports، فورد اکسپلورر در بین بدترین شاسی بلندهای سایز متوسط رتبه بندی شده است و مالکان مشکلات مختلفی از جمله خرابی گیربکس و تجهیزات برقی را گزارش می‌کنند. این خودرو با مشکلات گیربکس، تجهیزات برقی، بدنه، فرمان، تعلیق، سیستم تهویه مطبوع، رنگ و نشتی مایعات مواجه بوده است.

هزینه نگهداری سالانه: ۷۷۵ دلار

هزینه تخمینی نگهداری ۱۰ ساله: ۹,۰۱۷ دلار

فراخوان‌ها: ۳ مورد (مشکلات مربوط به دوربین دنده عقب و سیستم انتقال قدرت)

نیسان سنترا یا سیلفی

• نیسان سنترا یا سیلفی:

نیسان سنترا ۲۰۲۳ ممکن است برای خریداران با بودجه محدود که به دنبال یک سدان جمع‌وجور قابل اعتماد هستند جذاب به نظر برسد. با این حال، مشکلات گزارش شده در مورد ترمزها، سیستم تهویه مطبوع، رنگ، صدا و نشتی بر تجربه کلی مالکیت تأثیر منفی می‌گذارد. چراغ‌های جلو هالوژن سنترا نیز روشنایی ضعیفی را ارائه می‌دهد که ایمنی را در شرایط کم‌نور به خطر می‌اندازد.

هزینه نگهداری سالانه: ۵۰۰ دلار

هزینه تخمینی نگهداری ۱۰ ساله: ۵,۴۴۱ دلار

فراخوان‌ها: ۰

لینکلن اویاتور ۲۰۲۳:

• لینکلن اویاتور ۲۰۲۳:

علیرغم ارائه سواری راحت و کابین آرام، مالکان و اجاره‌کنندگان لینکلن اویاتور ۲۰۲۳ مشکلاتی را در سیستم تهویه مطبوع، فرمان، تعلیق، سیستم الکترونیکی و سیستم اطلاعات سرگرمی گزارش کرده‌اند. همچنین فراخوان‌های متعددی در رابطه با کمربند ایمنی، دوربین‌های دنده عقب، مشکلات سیستم انتقال قدرت و کمربندهای ایمنی که ممکن است هنگام رانندگی جدا شوند، وجود داشته است. این مشکلات و هزینه‌های بالای نگهداری، لینکلن اویاتور ۲۰۲۳ را به خودرویی تبدیل می‌کند که باید با احتیاط به آن نزدیک شد.

هزینه نگهداری سالانه: ۸۷۹ دلار (RepairPal)

هزینه تخمینی نگهداری ۱۰ ساله: ۱۱,۶۹۱ دلار (CarEdge)

فراخوان‌ها: ۴ مورد

• هیوندای کونا الکتریکی ۲۰۲۳:

هیوندای کونا ۲۰۲۳ یک خودروی برقی مقرون به صرفه زیر ۵۰,۰۰۰ دلار است که تجربه رانندگی لذت‌بخش، و راندمان انرژی خوبی را ارائه می‌دهد. با این حال، به دلیل مشکلات متعدد در باتری، شارژ، سیستم محرک الکتریکی، تهویه و سیستم الکترونیکی داخل خودرو، به عنوان یکی از غیرقابل اعتمادترین خودروهای ۲۰۲۳ معرفی شده است. این مشکلات برای صاحبان فعلی دردسر ایجاد کرده و بر قابلیت اطمینان و دوام کلی خودرو تأثیر گذاشته است.

هزینه نگهداری سالانه: ۴۶۸ دلار (RepairPal)

هزینه تخمینی نگهداری ۱۰ ساله: ۷,۸۷۱ دلار (CarEdge)

فراخوان‌ها:۰

فورد F-150 هیبرید

• فورد F-150 هیبرید:

این پیکاپ بزرگ دارای سیستم محرک هیبریدی با راندمان سوخت بالا است. با این حال، صاحبان آن مشکلاتی را در سیستم الکتریکی، تجهیزات برقی، سیستم محرک، صداها و نشتی گزارش کرده‌اند. آنها همچنین می‌گویند کیفیت سواری سفت و هندلینگ نامناسب است که کیفیت سواری آن را کمتر از رقبای خود می‌کند.

هزینه نگهداری سالانه: ۷۷۵ دلار (RepairPal)

هزینه تخمینی نگهداری ۱۰ ساله: ۱۰,۲۴۵ دلار

فراخوان‌ها: ۰

هیوندای الانترا ۲۰۲۳

• هیوندای الانترا ۲۰۲۳:

هیوندای الانترا ۲۰۲۳ با شتاب سریع و هندلینگ چابک، تجربه رانندگی سرگرم‌کننده و مهیج را ارائه می‌دهد که به دلیل مقرون به صرفه بودن، آن را برای خریداران با بودجه محدود جذاب می‌کند. با این حال، با چند مشکل فنی از جمله مشکلات ترمز، تهویه، کیفیت رنگ و تزئینات و نشتی‌های مختلف مواجه شده است.

هزینه نگهداری سالانه: ۴۶۸ دلار (RepairPal)

هزینه تخمینی نگهداری ۱۰ ساله: ۵,۸۸۰ دلار (CarEdge)

فراخوان‌ها: ۱ مورد ( ایربگ)

نیسان پث فایندر ۲۰۲۳

• نیسان پث فایندر ۲۰۲۳ :

در حالی که نیسان پث فایندر ۲۰۲۳ بین خانواده‌هایی که به دنبال ماجراجویی در فضای باز هستند، محبوب است، برخی از نگرانی‌های ایمنی بر ظرفیت یدک کشی ۶۰۰۰ پوندی آن غلبه می‌کند. مالکان و کاربران مشکلات مربوط به گیربکس، قابلیت‌های آفرود و حرکت خارج از جاده، از دست دادن قدرت، ترک خوردگی شیشه جلو و حتی شکستن سانروف را گزارش می‌دهند.

هزینه نگهداری سالانه: ۵۰۰ دلار (RepairPal)

هزینه تخمینی نگهداری ۱۰ ساله: ۷,۵۵۸ دلار (CarEdge)

فراخوان‌ها: ۱ مورد (جوش‌های شکسته روی صندلی‌ها)

>۲۰۲۳ کیا سورنتو

۲۰۲۳ کیا سورنتو:

کیا سورنتو ۲۰۲۳ یک گزینه جذاب برای کسانی است که به دنبال یک کراس اوور سایز متوسط هستند بدون اینکه هزینه زیادی بپردازند. قیمت مقرون به صرفه و طیف وسیعی از آپشن ها آن را به یک پیشنهاد ارزشمند در بازارهای بین‌المللی تبدیل می‌کند.با این حال، در حالی که سورنتو سواری راحت، هندلینگ چابک و کابین جاداری را ارائه می‌دهد، صاحبان آن مشکلات مختلفی را گزارش کرده‌اند که نگرانی‌هایی را ایجاد می‌کند. رایج‌ترین مشکلات شامل نقص ترمز، مشکلات تهویه، سروصدای بیش از حد و نشتی مایعات است. علاوه بر این، چراغ‌های جلو هالوژن سورنتو روشنایی ضعیفی را ارائه می‌دهد که دید و ایمنی را به خطر می‌اندازد.

هزینه نگهداری سالانه: ۴۷۴ دلار (RepairPal)

هزینه تخمینی نگهداری ۱۰ ساله: ۷,۹۵۳ دلار (CarEdge)

فراخوان‌ها: ۱ مورد (عیب در سیم‌کشی تریلر که می‌تواند باعث آتش سوزی شود.)

کرایسلر پاسیفیکا هیبرید ۲۰۲۳

• کرایسلر پاسیفیکا هیبرید ۲۰۲۳:

این خودرو راندمان سوخت و قدرت بیشتر از نمونه‌های معمولی خود دارد اما یک شکایت رایج در بین صاحبان آن پدال ترمز با عملکرد اسفنجی است. اگرچه این امر بر قدرت ترمز تأثیری ندارد، اما می‌تواند برای رانندگان ناخوشایند باشد.

گزارش‌های معدودی از نقص در سیم‌کشی گیربکس نیز وجود دارد که می‌تواند باعث اتصال کوتاه و خاموش شدن خودرو شود.

هزینه نگهداری سالانه: ۶۰۸ دلار (RepairPal)

هزینه تخمینی نگهداری ۱۰ ساله: ۱۰,۶۲۹ دلار (CarEdge)

فراخوان‌ها: ۱ مورد (اتصال کوتاه الکتریکی باعث خاموش شدن موتور می‌شود)

۲۰۲۳ شورولت بولت EUV

• ۲۰۲۳ شورولت بولت EUV:

شورولت بولت EUV ۲۰۲۳ یک خودروی برقی است که به دنبال ارائه یک تجربه رانندگی راحت و سازگار با محیط زیست است. در حالی که نسبت به مدل قبلی خود، بولت EUV، پیشرفت‌هایی دارد، اما هنوز با چالش‌هایی در زمینه قابلیت اطمینان روبرو است که خریداران بالقوه باید از آنها آگاه باشند. به عنوان مثال، Consumer Reports دریافته است که Bolt EUV سواری راحت‌تری نسبت به Bolt ارائه می‌دهد. با این حال، برخی می‌گویند که این خودرو کمی ناپایداری در پیچ‌ها دارد که می‌تواند برای رانندگان مشکل‌ساز باشد. در حالی که این مشکل قابلیت اطمینان فنی خودرو را به خطر نمی‌اندازد، اما عاملی مهم است که باید در نظر گرفته شود. گزارش‌هایی از مشکلات مربوط به موتور الکتریکی به عنوان جزء حیاتی خودرو، نیز وجود دارد.

هزینه نگهداری سالانه: ۶۴۹ دلار (RepairPal)

هزینه تخمینی نگهداری ۱۰ ساله: ۱۰,۰۳۳ دلار (CarEdge)

فراخوان‌ها: ۱ مورد (کمربند ایمنی معیوب می‌تواند باعث آتش سوزی شود)

خودروهایی با بیشترین مشکلات فنی از نظر JDPower

خودروهای زیر نیز به طور اختصاصی توسط JDPower مورد بررسی و ارزیابی از لحاظ میزان مشکلات و نقاط ضعف فنی قرار گرفته‌اند.

ولوو XC40

• ولوو XC40

قیمت: ۳۸،۳۵۰ دلار | امتیاز پیش‌بینی شده قابلیت اطمینان: ۷۰ از ۱۰۰

ولوو XC40 ترکیبی جذاب از طراحی، عملکرد و ایمنی را ارائه می‌دهد که در بسیاری از خودروهای لوکس سایز کوچک دیگر یافت نمی‌شود. کابین راحت، فضای نشستن بالاتر از حد متوسط را برای این کلاس فراهم می‌کند. در این ولوو کمبودی از امکانات وجود ندارد. با این حال، سیستم سرگرمی آن کاربری سختی دارد و مواد داخلی کیفیت چندان بالایی ندارند. برای سال ۲۰۲۳، XC40 دستخوش به‌روزرسانی شده است و فناوری هیبریدی ملایم را برای هر دو گزینه موتور خود به دست آورده است. شتاب به اندازه کافی سریع است، اما هندلینگ و کیفیت سواری بهتر را می‌توانید در تعدادی از رقبای آن پیدا کنید. امتیاز پیش‌بینی شده قابلیت اطمینان برای ۲۰۲۳ XC40، معادل ۷۰ از ۱۰۰ است که تقریباً متوسط ارزیابی می‌شود.

تویوتا توندرا ۲۰۲۳

• تویوتا توندرا ۲۰۲۳

قیمت: ۳۹،۹۱۵ دلار | امتیاز پیش‌بینی شده قابلیت اطمینان: ۷۰ از ۱۰۰

تویوتا توندرا ۲۰۲۳ یک پیکاپ سایز بزرگ است که از نظر عملکرد و کیفیت داخلی رتبه خوبی دارد. اگرچه به اندازه برخی از رقبای خود ظرفیت حمل بار ندارد، اما ظرفیت یدک کشی بالایی دارد و از حالت توقف به سرعت شتاب می‌گیرد. توندرا پیچ‌ها را با اطمینان طی می‌کند و سواری آن نسبت به اکثر پیکاپ های دیگر نرم‌تر است. فضای داخلی پر از امکانات توندرا ظاهری لوکس و باکیفیت دارد، به خصوصا در تریمهای بالاتر. فضای صندلی و راحتی سرنشینان جلو قابل ستایش است، اما برای صندلی‌های عقب، بستگی به این دارد که کابین جادار Crew Cab یا کابین Double Cab کوچک را انتخاب کنید. امتیاز پیش‌بینی شده قابلیت اطمینان برای ۲۰۲۳ تویوتا توندرا ۷۰ از ۱۰۰ است. این امتیاز در مقایسه با سایر خودروها تقریباً متوسط است

۲۰۲۳ آئودی Q5

• ۲۰۲۳ آئودی Q5

قیمت: ۴۴،۲۰۰ دلار | امتیاز پیش‌بینی شده قابلیت اطمینان: ۶۹ از ۱۰۰

با آئودی Q5 ۲۰۲۳، از امتیازهای پیش‌بینی شده قابلیت اطمینان متوسط به امتیازهایی که پایین‌تر از حد متوسط هستند، حرکت می‌کنیم. امتیاز پیش‌بینی شده قابلیت اطمینان برای کیو۵ ۲۰۲۳، برابر ۶۹ از ۱۰۰ است. از مجموعه موتورهای پرقدرت گرفته تا واکنش‌های سریع و سواری نرم، Q5 عملکردی همه جانبه را ارائه می‌دهد که در برخی از خودروهای لوکس کامپکت شاسی بلند یافت نمی‌شود.

اگرچه کابین Q5 به خوبی ساخته شده است، اما در مقایسه با رقبای خود قدیمی به نظر می‌رسد. Q5 همچنین از نظر فضای بار برای یک SUV در اندازه خود کمبود دارد. در مقابل، صندلی‌های Q5 راحت هستند و امکانات فراوانی دارد.

سیستم سرگرمی آن ساده است و با Apple CarPlay و Android Auto بی‌سیم ارائه می‌شود. برای سال ۲۰۲۳، این آئودی کروز کنترل تطبیقی را به لیست بلند ویژگی‌های ایمنی استاندارد خود اضافه می‌کند.

کرایسلر پاسیفیکا ۲۰۲۳

• کرایسلر پاسیفیکا ۲۰۲۳

قیمت: ۳۷،۲۷۰ دلار | امتیاز پیش‌بینی شده قابلیت اطمینان: ۶۷ از ۱۰۰

کرایسلر پاسیفیکا و پاسیفیکا هیبرید ۲۰۲۳ مملو از امکانات هستند و فضای زیادی برای سرنشینان و بار ارائه می‌دهند. آنها همچنین به نرمی حرکت می‌کنند و به سرعت شتاب می‌گیرند. اما این دو کرایسلر قیمت نسبتاً بالایی دارند. این موضوع به ویژه برای پاسیفیکا هیبرید صدق می‌کند که حدود ۱۳،۵۰۰ دلار بیشتر از مدل غیر هیبریدی خود قیمت دارد. علاوه بر این، صندلی‌های عقب این مینی ون ها به اندازه رقبایی مانند هوندا ادیسه و تویوتا سیینا راحت نیستند. آنها همچنین امتیاز پیش‌بینی شده قابلیت اطمینان ۶۷ از ۱۰۰ را دارند.

پاسیفیکا دارای صندلی‌های هشت نفره، صندلی‌های تاشو ردیف دوم و سیستم AWD اختیاری است. اگرچه پاسیفیکا هیبرید فقط می‌تواند هفت نفر را در خود جای دهد، اما مصرف بنزین آن بسیار بهتر است و به شما امکان می‌دهد تا قبل از روشن شدن موتور بنزینی، تا ۳۲ مایل با برق رانندگی کنید.

جیپ گرند چروکی ۲۰۲۳

• جیپ گرند چروکی ۲۰۲۳

قیمت: ۳۸،۶۹۵ دلار | امتیاز پیش‌بینی شده قابلیت اطمینان فنی: ۶۷ از ۱۰۰

جیپ گرند چروکی ۲۰۲۳ یک SUV سایز متوسط با سابقه طولانی در ارائه عملکرد آفرود و فضای داخلی جادار است. این خودرو به لطف پیشرانه V8 قدرتمند، به سرعت شتاب می‌گیرد و می‌تواند یدک بکشد. با این حال، گرند چروکی در مقایسه با رقبای خود از نظر مصرف بنزین ضعیف تر است و سواری آن می‌تواند خشن باشد. فضای داخلی آن نیز به اندازه برخی از رقبای جدیدتر لوکس نیست. امتیاز پیش‌بینی شده قابلیت اطمینان و دوام فنی گرند چروکی ۲۰۲۳، ۶۷ از ۱۰۰ است که آن را در رتبه‌های پایین لیست ما قرار می‌دهد.

لینکلن ناویگیتور ۲۰۲۲

• لینکلن ناویگیتور ۲۰۲۲

قیمت: ۷۷،۳۹۵ دلار | امتیاز پیش‌بینی شده قابلیت اطمینان: ۶۶ از ۱۰۰

لینکلن ناویگیتور ۲۰۲۲ یک SUV لوکس سایز بزرگ است که سواری نرم و کابین جادار و با کیفیتی را ارائه می‌دهد. این خودرو با پیشرانه V6 قدرتمند به سرعت شتاب می‌گیرد و هندلینگ آن برای یک SUV بزرگ قابل قبول است.

با این حال، نویگیتور به دلیل قیمت بالا و فضای بار کمتر از حد متوسط در مقایسه با رقبای خود، امتیاز پایینی در رتبه بندی ما کسب می‌کند. ناویگیتور همچنین دارای امتیاز پیش‌بینی شده قابلیت اطمینان 66 از 100 است که آن را در رتبه‌های پایین لیست JDPower قرار می‌دهد.

لندروور رنج روور ۲۰۲۳

• لندروور رنج روور ۲۰۲۳

قیمت: ۱۰۴،۲۵۰ دلار | امتیاز پیش‌بینی شده قابلیت اطمینان: ۶۵ از ۱۰۰

لندروور رنج روور ۲۰۲۳ یک SUV لوکس سایز بزرگ است که به دلیل توانایی‌های آفرود و سواری نرم خود شناخته می‌شود. این خودرو با پیشرانه V8 قدرتمند به سرعت شتاب می‌گیرد و فضای داخلی آن جادار و لوکس است. با این حال، رنج روور به دلیل قیمت بسیار بالا و امتیاز پیش‌بینی شده قابلیت اطمینان 65 از 100، رتبه پایینی در لیست ما دارد. رنج روور همچنین دارای فضای بار کمتر از حد متوسط در مقایسه با رقبای خود است.

سخن پایانی

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، تعدادی از SUVها، پیکاپها، مینی ون ها و خودروهای جدید در سال ۲۰۲۳ وجود دارند که دارای امتیاز قابلیت اطمینان پایین‌تر از حد متوسط هستند. اگر به دنبال یک خودروی جدید هستید، مهم است که قبل از خرید، تحقیقات خود را انجام دهید و دوام فنی آن را در نظر بگیرید. البته لیست بالا به این معنی نیست که خودروهای لوکس و معتبری که در اینجا به آنها اشاره شده است سطح کیفی پایینی دارند، بلکه مشکلات فنی که برای آنها به وجود آمده کمی بیشتر از حد انتظار بوده و همین باعث شده تا امتیاز آنها از نظر دوام فنی پایین‌تر ارزیابی شود. وگرنه تمامی این خودروها نسبت به بسیاری از خودروهای داخلی و چینی کیفیت فوق‌العاده بهتری دارند و از لحاظ دوام فنی و میزان خرابی در رتبه‌های بسیار برتری جا می‌گیرند. درمجموع به خاطر داشته باشید که حتی قابل اعتمادترین خودروها نیز ممکن است گاهی اوقات دچار مشکل شوند.

مشخصات ماشین ساینا

قیمت رانا پلاس اتوماتیک

لیست لوازم مصرفی خودرو

آشنایی با بهترین ماشین برای رانندگان تازه کار

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد