خودروهای لوکس سدان در بازار آمریکا فروش نمی‌روند!

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
خودروسازان لوکس مانند مرسدس بنز و آئودی به مسائل جدیدی در بازار ایالات متحده آمریکا روبرو هستند، زیرا خریداران به سرعت در حال حرکت از خودروهای سدان 4 درب به سمت خودروهای "کراس اوور" و یا "شاسی بلند" هستند و برای انجام این کار، ثبت نام‌های خود را برای دریافت خودروهای سدان 4 درب بویژه نسخه‌های لوکس آنان لغو کرده و به سمت خرید ماشین‌های کراس اوور و شاسی بلند می‌روند.
برای برطرف کردن این مشکل، بسیاری از شرکت‌های بزرگ خودروسازی از جمله جگوار و شرکت خودروسازی ولوو با در نظر گرفتن تخفیفات ویژه و پاداش‌های بسیار خوب، در تلاش برای ایجاد انگیزه در مشتریان خود هستند و یا کمپانی خودروسازی ولوو محصولات خود را با شرایط ویژه اقساطی به مشتریان عرضه می‌کند، روشی که دیگر شرکت‌های بزرگ خودروسازی از جمله اینفینیتی، جگوار، بی ام و، لکسوس، مرسدس بنز و آئودی به شیوه‌های مختلف در پیش گرفته‌اند تا شاید برای خرید محصولات سدان خود ایجاد انگیزه کنند.
رئیس بخش آئودی در ایالات متحده آمریکا افزود: این موضوع لزوما برای تمامی خودروها نخواهد بود، اما پس از گذشت چند سال و با روی کار آمدن ماشین‌های کراس اوور، بسیاری از مشتریان جذب این محصولات شده‌اند تا بازار خودروهای دیگر با چالش روبرو شود.
طبق اطلاعات ارائه شده از سوی منابع خبری، گفته می‌شود که تقاضا در ماه گذشته برای خرید آئودی Q5، مرسدس بنز GLE و همچنین لکسوس GX بیشتر از همه بوده است، درحالی که خودروهای سدان لوکس بازار از جمله مرسدس بنز S کلاس، آئودی A4 و همچنین تقاضا برای خرید لکسوس GS کاهش پیدا کرده است. از ماه سپامبر سال جاری هم تقاضا برای خرید ماشین‌های لوکس شاسی بلند و کراس اوور حدود 56 درصد افزایش پیدا کرده است که در مقایسه با 3 سال گذشته، چیزی حدود 42 درصد افزایش پیدا کرده و همچنان روبه رشد است.
در پایان گفته می‌شود که بسیاری از تقاضا نامه‌های مشتریان برای خرید محصولات لوکس کوپه، لوکس سدان و همچنین خودروهای استیشن عقب افتاده است و برخی از آنان منقضی می‌شوند تا یک وضعیت ناپایدار برای عرضه و تقاضای ماشین‌های لوکس سدان بوجود آید، درحالی که ماشین‌های شاسی بلند و کراس اوور لوکس به سرعت در حال رشد هستند.
برچسب ها:
نظرات