نسل جدید پرچمدار لکسوس قیمت خورد؛ LS در آمریکا ارزان تر از سانتافه در ایران

عکس نویسنده
حسین ریاحی
نویسنده
همین چند ماه پیش بود که لکسوس نسل جدید خودروی لوکس خود یعنی ۵۰۰ را معرفی کرد که این خودرو به عنوان پرچمدار محصولات لکسوس شناخته می شود، با این وجود در آن زمان لکسوس قیمت این خودرو را عنوان نکرد اما حالا این خودروساز ژاپنی جزئیات بیشتری را از این محصول لوکس خود منتشر کرده است.
قیمت لکسوس LS500 در مدل پایه دیفرانسیل عقب از ۷۵ هزار دلار آغاز خواهد شد ضمن اینکه مدل هیبریدی LS500h نیز با قیمت پایه ۷۹ هزار و ۵۱۰ دلار عرضه خواهد شد. برای نسخه اسپرت این خودرو نیز باید قیمت پایه ۸۱ هزار دلار را پرداخت کرد.

لکسوس LS500

لکسوس LS500

قیمت هایی که گفته شد تماماً متعلق به نسخه های دیفرانسیل عقب این خودرو هستند و اگر بخواهید خودرو را با سیستم چهار چرخ محرک خریداری کنید باید ۳۲۲۰ دلار دیگر را نیز به این مبالغ اضافه کنید. البته پکیج ها و آپشن های دیگری نیز وجود دارند که با سفارش دادن آنها میتوانید به راحتی قیمت لکسوس LS500 را به بالای ۱۰۰ هزار دلار برسانید. برای مثال یک آپشن با نام Kiriko Glass روی این خودرو عرضه می شود که به تنهایی ۲۳ هزار دلار قیمت دارد. یک پکیج نیز مخصوص آب و هوای سرد برای لکسوس LS500 جدید ۵۰۰ در نظر گرفته شده است که البته لکسوس هنوز قیمت این پکیج را اعلام نکرده است.

لکسوس LS500

لکسوس LS500

پیش از این ما این خودرو را در اطراف سانفرانسیسکو رانده بودیم و باید گفت که لکسوس LS500 به معنای واقعی کلمه یک خودروی لوکس و راحت است.
در پشت فرمان این خودرو کاملاً حس راندن یک سدان اسپرت را دارید و البته قدرت ۴۱۶ اسب بخاری این خودرو نیز بسیار بالا است. این قدرت از یک پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری از نوع توربو به دست می آید.
در خصوص قیمت لکسوس باید گفت که در مقایسه با مدل قبلی، نسخه دارای فاصله محوری بیشتر این خودرو چهار هزار دلار قیمت کمتری دارد همچنین قیمت این خودرو در مقایسه با رقبای آلمانی خود به میزان قابل توجهی پایین تر است چون قیمت پایه مرسدس بنز S کلاس مدل ۲۰۱۸ از ۸۹ هزار و ۹۰۰ دلار آغاز می‌شود و قیمت بی ام و سری ۷ نیز از ۸۳ هزار و ۱۰۰ دلار آغاز می شود. قیمت آئودی A8 نیز هنوز اعلام نشده است اما احتمالاً این برند آلمانی نیز در بازار آمریکا قیمتی بیشتر از لکسوس خواهد داشت چون مدل قبلی آئودی دارای قیمت پایه ۸۲ هزار و ۵۰۰ دلاری بود.

لکسوس LS500

لکسوس LS500

البته در تمامی این خودروها که شامل لکسوس نیز می‌شوند با سفارش دادن آپشن‌ها قیمت خودرو می‌تواند خیلی افزایش پیدا کنند و البته بیشترین افزایش قیمت متعلق به مرسدس بنز است که با سفارش مدل AMG قیمت آن بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.
در انتها باید گفت که شاید لکسوس بهترین خودروی سدان لوکس موجود در بازار نباشد اما قیمت آن می تواند افراد زیادی را جذب این خودرو کنند
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران