نگاهی به قیمت‌ و شرایط فروش ب‌ام‌و 428i کانورتیبل در بازار دست دوم

عکس نویسنده
آریا محسنی
نویسنده و عکاس
بازار خودروهای وارداتی در سال‌های گذشته به دلیل عدم محدودیت در قوانین واردات، روزهای داغ و پرهیجانی را پشت سر گذاشت. تا اینکه با اعمال محدودیت‌ها در قوانین واردات، رفته‌رفته این بازار کوچک و کوچک‌تر شد. تا جایی که این روزها به دلیل منع وادرات خودروهای 2500 سی‌سی به بالا و خودروهایی با ارزش بیش از 40 هزار دلار، پای بسیاری از مدل‌های محبوب و دوست داشتنی دیگر نمی‌تواند به کشور باز شود. دو برند مرسدس بنز و ب‌ام‌و از سالیان پیش وارد بازار ایران شدند و توانستند با عرضه محصولات خود سهم عمده‌ای از بازار را به خود اختصاص دهند. مرسدس بنز از سال‌ها پیش از تحریم‌ها با مونتاژ مدل محبوب خود یعنی E کلاس در کنار مدل‌های وارداتی خود، برای ایرانیان برندی شناخته شده به‌شمار می‌آید. همچنین دیگر برند نام‌آشنای ژرمن‌ها یعنی ب‌ام‌و نیز از سال‌ها پیش با عرضه مدل دوست‌داشتنی 2002 توانست جای خود را در دل ایرانیان باز کند. اما نکته‌ای که این روزها علاقه‌مندان به این دو برند را متاثر کرده است. ممنوعیت واردات بسیاری از مدل‌های بنز و ب‌ام‌و بوده که سبب می‌شود بازار این دو برند در ایران روند نزولی را طی کند.

ب‌ام‌و 428i کانورتیبل

ب‌ام‌و 428i کانورتیبل

چند سال پیش کمپانی ب ام‌و با تفکیک مدل‌های خود توانست سگمنت‌های مختلف را با کدی جداگانه به بازار عرضه کند. در واقع ب‌ام‌و با گسترش سبد محصولات خود مدل‌های کوپه و سقف تاشو سری سه را به کلاسی بالاتر تحت نام سری 4 انتقال داد. البته این موضوع درخصوص سری های یک و دو نیز اتفاق افتاد. با این حال در مدت زمانی کوتاه شاهد عرضه سری‌های جدید ب‌ام‌و به بازار ایران توسط پرشیاخودرو بودیم که اتفاقا به دلیل سابقه درخشان سری 3، سری 4 نیز توانست فروش قابل توجهی را تجربه کند.

ب‌ام‌و 428i کانورتیبل

ب‌ام‌و 428i کانورتیبل

همچنین مدل گرن‌کوپه این خودرو که نمونه چهاردر سری 4 است، توانست تاحدودی سلیقه بازار ایران را مورد توجه خود قرار دهد. اما 428i کانورتیبل یا همان نسخه کروک، توانست موفقیتی بیش از تمامی مدل‌ها کسب کند. بر همین اساس این خودرو تا پیش از بسته شدن سایت ثبتارش و اعلام تعرفه‌های جدید واردات، قیمتی حدود 350 تا 500 میلیون تومان داشت. اما این روزها شاهد رشد بی‌سابقه قیمت‌ها در بازار هستیم که بر همین اساس قیمت‌های نجومی برای سری 4 ب‌ام‌و درنظر گرفته می‌شود. به عنوان مثال 428i کروک مدل 2016 با کارکردی حدود 24 هزار کیلومتر با رنگ آبی کاربنی که محبوب‌ترین رنگ این خودرو به‌شمار می‌رود، یا قیمتی حدود 700 تا 730 میلیون تومان ارزش‌گذاری می‌شود. این درحالی است که واردات این خودرو دیگر مقدور نیست و نسخه صفر کیلومتر ان در بازار نایاب شده است.

ب‌ام‌و 428i کانورتیبل

ب‌ام‌و 428i کانورتیبل

به همین خاطر نمونه‌های کارکرده این خودرو با قیمت‌های باورنکردنی در حال معامله هستند. البته باید به این موضوع اشاره کرد که این قیمت‌ها سبب شده تا خریدارن برای خرید مردد شده و از خرید خودرو امتناع کنند. اما با این حال خرید و فروش مانند گذشته صورت نمی‌گیرد و بازار وضعیتی بلاتکلیف را به خود دیده است.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 
mani 1396/12/15
مملکت نیست که ، رسما دزدخونست