گردهمایی تاکسی‌های آریو Z300 در پارک پردیسان

برگزاری گردهمایی در این سال‌های اخیر امری بسیار رایج شده که با ایجاد کانال‌های تلگرامی و به اشتراک گذاشتن تجربیات مالکان همراه شده است. اما یکی از گردهمایی‌های جالبی که مدتی است در حال برگزاری است، گردهمایی رانندگان تاکسی بوده که به صورت شخصی با اطلاع‌رسانی‌های منظم اقدام به اشتراک گذاشتن تجربیات خود می‌کنند. گروه تاکسی‌ سواران آریو یکی از گروه‌های فعال در این زمینه بوده که مدتی است با برگزاری گردهمایی‌های اینچنینی سعی بر مرتفع کردن مشکلات خود دارند.
زوتی Z300 یا همان آریو که توسط گروه خودروسازی سایپا تولید می‌شود، مدتی است که به ناوگان تاکسیرانی ملحق شده است. اما مساله‌ای که در این میان حائزاهمیت بوده، این است که آیا این خودرو مناسب تاکسیرانی است یا نه؟ در پاسخ به این سوال باید گفت باتوجه به اینکه Z300 دارای پیشرانه‌‌ای تحت لیسانس میتسوبیشی ژاپن است، از استهلاک کمی برخوردار است، همچنین گیربکس اتوماتیک این خودرو از مزیت‌های استفاده در ناوگان حمل نقل عمومی و تاکسیرانی به‌شمار می‌رود. از طرفی فضای مناسب کابین برای سرنشینان و قسمت بار خودرو، نکته مثبتی است که کاربری این خودرو را برای تاکسیرانی مناسب کرده است.
اما یکی از مسائلی که این روزها رانندگان تاکسی آریو با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، کمبود قطعات یدکی و قیمت بالای آن‌ها در بازار آزاد است که این موضوع در مقایسه با خودروهای داخلی از جمله پژو 405 و سمند که سال‌هاست در تاکسیرانی مشغول به کار هستند، رانندگان را با مشکلات زیادی مواجه کرده است. از طرفی عدم شناخت کافی تعمیرکاران و مکانیک‌ها با مشکلات فنی این خودرو، سبب شده تا بسیاری از رانندگان قیمت مناسب این خودرو و مشخصات فنی خوب آن را تادیده گرفته و به سراغ سایر خودروهای رایج در تاکسیرانی از جمله پژو 405، سمند و پراید بروند.
گفتنی است برگزاری چنین گردهمایی‌هایی از سوی رانندگان تاکسی آریو، می‌تواند مسئولین سایپا را به چاره‌اندیشی درخصوص تامین قطعات یدکی و آموزش نیروی متخصص در سراسر کشور وادارد. زیرا با نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کشور نه تنها در مساله حفظ محیط‌زیست و کاهش میزان آلایندگی نقش بسزایی خواهد داشت، بلکه چهره شهرها هم زیباتر خواهد شد. گردهمایی امروز رانندگان تاکسی آریو با بیش از بیست دستگاه آریو Z300 تاکسی در پارکینگ پارک پردیسان شکل گرفت. به گفته برخی از اعضای این گروه، هفته آینده نیز به رسم سال‌های گذشته آخرین گردهمایی سال 96 گروه آریو سواران با بیش از 70 دستگاه از این خودرو در بوستان ولایت تهران برگزار خواهد شد. این برنامه علاوه بر حضور رانندگان تاکسی آریو، مالکان شخصی این خودرو نیز حضور خواهند داشت.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران