سانگ یانگ و یک خودروی جدید در نمایشگاه ژنو

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
شرکت خودروسازی سانگ یانگ متخصص ساختن خودروهای شاسی بلند و کراس اوور است و حالا در نمایشگاه بین المللی ژنو امسال که از تاریخ 6 مارس کار خود را در کشور سوئیس آغاز کرده است، از خودروی کامل جدید خود تحت عنوان "e-SIV"، اما در قالب یک طرح کانسپت رونمایی کرده است که در ادامه جزییات آن را در خودروبانک مورد بررسی قرار خواهیم داد، هرچند به خاطر کانسپت بودن این اتومبیل ممکن است که مشخصات فنی آن در صورت رسیدن به مرحله تولید تغییر کند.

سانگ یانگ e-SIV

سانگ یانگ e-SIV


این خودروی کانسپت برای سانگ یانگ تحت عنوان "Electronic Smart Interface Vehicle" شناخته خواهد شد، اما برای مخاطبان مخفف شده و تحت عنوان "e-SIV" معرفی شده است که به نظر می‌رسد اکثر گزینه‌های لازم در لیست سیستم‌های ایمنی فعال، تکنولوژی‌های قدرت پیشرفته و همچنین قابلیت‌های اتصال و امکانات رفاهی را تیک می‌زند.
باتوجه توجه به تایید یک سیستم محرک الکتریکی، شرکت خودروسازی سانگ یانگ از طراحی خودروهای الکتریکی برای توسعه محصول جدید خود استفاده کرده است که می‌تواند مهم‌ترین ویژگی آن باشد. ظاهر این خودرو با استفاده از الگوهای پیشرفته طراحی که در سیستم‌های روشنایی اتومبیل دیده می‌شود، بسیار جذاب و تماشایی توسعه پیدا کرده است و همچنین بسته شدن جلوپنجره و یا کوچک شدن ورودی هوا بر روی سپر اتومبیل، قطعا می‌تواند یک آیرودینامیک مطلوب به همراه داشته باشد.

سانگ یانگ e-SIV

سانگ یانگ e-SIV


این تمام ماجرا نیست، زیرا طراحی جذاب سانگ یانگ به داخل کابین هم سرایت کرده است و درست همانند ظاهر بیرونی، در داخل کابین هم شاهد طراحی پیشرفته و جذاب هستیم که از روکش‌های زیبا بر روی صندلی، یک صفحه نمایشگر بزرگ عریض بر روی داشبورد و یکپارچه با صفحه کیلومتر اتومبیل، کنسول وسط دیجیتالی با کلیدهای لمسی، غربیلک فرمان جالب و مهم‌تر از همه، از سیستم رانندگی خودران در سطح 3 استفاده شده است که به کمک سنسورها و دوربین‌های متعدد، رادارهای پیشرفته و همچنین سیستم ناوبری اتوماتیک کار خود را انجام می‌دهد.

سانگ یانگ e-SIV

سانگ یانگ e-SIV


در پایان طبق گفته شرکت خودروسازی سانگ یانگ، خودروی کانسپت e-SIV با طول کلی 4460 میلی متر، عرض 1870 میلی متر، ارتفاع 1630 میلی متر و همچنین با فاصله بین دو محور 2675 میلی متر در نسخه کانسپت خود ساخته شده است که برای تولید نیرو محرکه به صورت پیش فرض، یک موتور الکتریکی 187 اسب بخاری و همچنین مجموعه باتری‌های قدرتمند 61.5 کیلووات ساعتی مورد استفاده قرار گرفته است که با در نظر گرفتن شرایط رانندگی، می‌تواند با شارژ کامل باتری‌ها و سقف سرعت 150 کیلومتر بر ساعت، چیزی حدود 320 الی 450 کیلومتر محدوده حرکتی داشته باشد.
نظرات
 
 
 
بهزاد 1396/12/21
بسیار زیباست تبریک

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران