گزارش جدید از کیفیت خودروها

دنیای اقتصاد : وزارت صنعت، معدن و تجارت بالاخره گزارش کیفی خودروهای داخلی در بهمن‌ماه را منتشر کرد و طبق آن مشخص شد هنوز هم هیچ خودرویی پنج ستاره کیفی را دریافت نکرده است. این در شرایطی است که وزیر صنعت، معدن و تجارت به‌تازگی اعلام کرده جای خودروهای پنج ستاره در صنعت خودرو کشور خالی است.
هرچه هست، طبق گزارش منتشره که شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران تهیه کرده است، در گروه خودروهای بالای ۱۰۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۰۸، نیومزدا ۳ و سوزوکی گرند ویتارا توانسته‌اند چهار ستاره کیفی را به‌دست آورده وتغییری در مقایسه با گزارش قبلی حاصل نکنند. در سطح قیمتی ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان نیز هیوندایی ۲۰ iو کیاسراتو بدون تغییر نسبت به گزارش قبلی، موفق به دریافت چهار ستاره کیفی شدند. تیگو ۵،هایما S۷ اتوماتیک و JAC-S۵ نیز در این حوزه قیمتی با کسب سه ستاره کیفی در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. همگی خودروهای این کلاس قیمتی در ارزشیابی ماه گذشته (دی‌ماه) نیز به همین اندازه ستاره کیفی به‌دست آورده بودند. ازسوی دیگر در بازه قیمتی ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان خودرو چینی B۳۰ چهار ستاره کیفی به‌دست آورد و چانگان CS۳۵ و آریزو ۵ و برلیانس H۳۳۰ و آریو اتوماتیک نیز توانستند سه ستاره کیفی حاصل کنند. در این بازه قیمتی اما لیفان X۶۰ دو ستاره کیفی به‌دست آورد.

اما در بازه قیمتی ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان، خودروهای رنو ساندرو و پارس‌تندر و پژو ۲۰۷ اتوماتیک و تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک ایران خودرو با دریافت چهار ستاره کیفی بالاترین کیفیت خودروهای ساخت داخل را در این ماه به خود اختصاص دادند. خودروهای تندر ۹۰،رانا، دنا پلاس، پژو ۲۰۶ و پژو ۲۰۶SD نیز به همراه تندر ۹۰ پارس خودرو و آریو دنده‌ای، صاحب سه ستاره کیفی شدند.همچنین NEW MVM۳۱۵، سورن، سمند تبریز، پژو پارس ایران خودروی فارس، پژو پارس ایران خودرو مازندران و پژو ۴۰۵ ایران خودرو خراسان نیز دو ستاره کیفی در این بازه قیمتی به‌دست آوردند. خودروهای پژوپارس ایران خودرو کرمانشاه، دنا و دانگ فنگ H۳۰ و تیبا و ساینا و تیبا ۲ هم دو ستاره باقی ماندند. در بازه قیمتی زیر ۲۵ میلیون تومان نیز پراید ۱۳۱ سایپا دو ستاره شد و مدل ۱۳۲ این محصول همان یک ستاره قبلی را به‌دست آورد. همچنین پراید ۱۳۱ پارس خودرو نیز کماکان تک‌ستاره باقی مانده است
نظرات
 
 
 
amir 1396/12/28
زنده باد دنا پلاس
  • مال باخته موسسه کاسپین و آرمان 1396/12/28
    مرگ بر دلال
وحید 1396/12/28
اگر این متن رو به صورت جدول اورده بودید برای مخاطب ملموس تر بود. با تشکر
Sasan.tgh 1396/12/28
ینی فقط عاشق این تغییر کیفیت و افزایش یافتن ستاره 405 و پارس و پراید شدم :-D :-D. مرسی که به فکر مایید. مرسی که ماشین میسازید که بنز هم استاندارد هاشو پاس نمیکنه. خلاصه مرسی هستید

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران